Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem szoktam betegszabadságra...

Nem szoktam betegszabadságra menni, nem tudom, ha felvettek táppénzre az azt jelenti hogy amig nem tudok dolgozni utólag kapok egy papirt, vagy hogy arra az egy napra, amig dokinál voltam?

Figyelt kérdés
Senki nem mond semmit!! Elmentem, elmondtam mi bajom, kérdezte mikortól, mondtam ma, hétfő, elküldött laborba másnap, azt sem mondat mikor vigyem be a leletet, csak azt hogy délutánra kész lesz. Mikor kijöttem a rendelőből visszahívtam az asszisztenst, mert azt láttam, hogy a laborbeutalóra rá van írva: táppénz 1 nap.És nem tudom ez mit jelent, megkérdeztem, - egy nap táppénzre vett fel a dr.nő? Azt felelte:ezt csak a laborpapírra írta rá, felvett táppénzre.És hogy szerdán nem lesznek, csütörtökön vagy pénteken vigyem be a papirt.Azóta itthon vagyok, nem vagyok m.képes,de nem értem, utólag ad majd igazolást? És hány napról?Lehet hogy csak a hétfőről?Vagy amit mondok, hogy meddig nem tudtam menni? Nem voltam soha táppénzen, betegen is dolgoztam, igy semmi tapasztalatom...

2022. márc. 9. 08:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Könyörgöm valaki írjon!
2022. márc. 9. 08:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez most komoly?

Ha felvett táppénzre az az jelenti hogy táppénzen vagy addig, amíg vissza nem kell menni hozzá. Mikor visszamész akkor eldönti hogy már keresőképes vagy-e. Ha igen, kiadja az igazolást addig a napig, és a következő nap mész dolgozni. Ha nem, akkor meghosszabbítja és ad egy új időpontot mikor kell visszamenned.

2022. márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) !!
2022. márc. 9. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2022. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!