Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Amikor megszűnik a tanulmányi/...

Amikor megszűnik a tanulmányi/munkajogi jogviszonyod, azonnal ugrik a TB-d vagy van onnantól még egy kis türelemideje a rendszernek?

Figyelt kérdés

Türelemidő alatt azt értem, hogy azalatt még mindig TB-zett vagy.

• Voltam dolgozni, ott idén márc. 2-án mondtam fel.

• Jártam egyetemre is (nappali tagozaton). Előző félévben aktív jogviszonyos voltam, most passzívos vagyok. (Egyáltalán az egyetem kapcsán a tényleges jogviszony számít vagy a diákig.-érvényesség? Utóbbim az még „rendesben” is tartana 3/31-éig, de e jelen vészhelyzetjoggal és annak utsó módosításával együtt 6/30-áig.)


A lényeg persze egy olyan válasz nekem, hogy „Igen, még van TB-d (ÉS hó/nap-ig tart).” (vagy: „Nem, már most sincs.”)

De azért én kíváncsi vagyok egyenként is, hogy mi van a suli után, mi van a munka után, mindkettőt úgy nézve, mint ha a másik nem lett volna (a jövőben még lehet olyan, hogy csak az egyik játszik majd éppen, nem mind2 mint most, és akkorra majd a helyzet azonnali tudója szeretnék lenni).



2022. márc. 17. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Munkaviszony esetén a megszűnést követően annyi ideig vagy ellátásra jogosult (=nem kell fizetned), amíg a munkaviszony tartott, de max 45 nap.

Nappalis sulinál a diákigazolvány lejárta után 45 nap. Azt nem tudom, hogy a június 30 itt is számít-e (szerintem igen), de legkorábban is május közepéig jó vagy.

2022. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2022. márc. 17. 19:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!