Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelentenek ezek az orvosi...

Mit jelentenek ezek az orvosi leletek?

Figyelt kérdés

Tegnap bekerültem a sürgősségire, mert alacsony volt a pulzusom és kicsit szédültem. Elsősorban egy nyugalmi EKG-t néztek, ahol 44-es volt a pulzusom. Aztán 6 órán át egy pulzus ellenőrző, és véroxigén szint ellenőrző gépen voltam, ahol a véroxigén 100% volt, a pulzusom félálomban 39, ébren fekve 42-55 között, ülve pedig 49-65 között. Emellé volt 3db vérvétel.


Azt mondták sportszív, ugyanis 1 éve napi 7-12 órában kerékpározom, ez a munkám. Átlag sebességben 35 körül. Az orvos szerint nem szükséges pacemaker, sem egyéb. Azt ajánlotta kicsit pihenjek. Szerinte ez a pulzusszám normális nálam. Ma is mértem, reggel 51, délután 55, este 50, éjszaka még ébren 49.

Terhelésre, felülésre természetesen hirtelen változik, tehát nem állandó az alacsony pulzusom, kizárólag nyugalmi állapotban.


Valaki tudná esetleg értelmezni az EKG képet, és a anamnizist?


Köszönöm előre is. Hétfőn vissza kell mennem egy 24 órás Holterre, és egy szívultrahangra.



2022. márc. 18. 01:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Szedd le mert rajta van a neved tajszámod, minden amivel vissza lehet élni, ha valaki akarja. Írd ki újra.
2022. márc. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Szakszerűbb választ vársz laikusoktól, mint amit az orvos adott?
2022. márc. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Az orvosi leletek:

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. márc. 18. 10:18
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

"Azt mondták sportszív, ugyanis 1 éve napi 7-12 órában kerékpározom, ez a munkám. Átlag sebességben 35 körül. Az orvos szerint nem szükséges pacemaker,

sem egyéb. Azt ajánlotta kicsit pihenjek. Szerinte ez a pulzusszám normális nálam."


Most mi, laikusok mit mondjunk? A leleten szereplő értékeket megkérdezheted tőle.

Szerintem napok óta ezen rugózol és a szívelégtelenséggel, szívritmuszavarral, ventrális tachikardiával és egyébbel kapcsolatos kérdéseket írod.

Mindenképpen szeretnéd megcáfoltatni az orvos véleményét valaki anonim laikus "szakember" által, hogy tovább aggódhass, vagy mi a tulajdonképpeni cél?

2022. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az EKG képet nem tisztázták eléggé, azt mondták van rajta valami eltérés, de csak találgattak. még lesz egy ultrahang, és egy 24h holter. Arra lennék kíváncsi, hátha van aki kardiológusként dolgozik, vagy tanulja és esetleg sejtése lehet.
2022. márc. 18. 14:12
 6/20 anonim ***** válasza:
Sejtésekre, gyanúra nem lehet alapozni, ezért is kérték a további vizsgálatokat. Amíg nincs meg ezeknek az eredménye, addig nincs is miről beszélni.
2022. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én orvos vagyok, de ehhez most mit szóljak? :) Le van írva minden, ah ELG-d nem kóros, leszámítva a lassú szívműködést, ami meg az esetedben lehet teljesen normális, ezt korrekten ki is vizsgálják. Menj el a holterre meg az ultrahangra, és megkapod a kardiológus véleményét, most mennyivel leszel előrébb, ha itt akárki bármit hozzáfűz ehhez?
2022. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#7-es, köszönöm, én valamiért nem tudtam értelmezni. Egyébként elővettem a régebbi leleteimet, és már 2021.05-hóban meg lett állapítva az EKG-n a Sin. Bradycardia. 43-as pulzussal. Erről senki nem szólt nekem korábban, én meg ugye nem néztem.

Én meg azóta terheltem magam, és akkor még 1 hónapja sem volt ez a munka nekem. Pár hét alatt átáll a szív?

2022. márc. 18. 21:27
 9/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, akkor már valamivel több mint egy hónapja csináltam.
2022. márc. 18. 21:28
 10/20 A kérdező kommentje:

Most látom egy régebbi EKG leleten a következőt: Incomplete Right Bundle Branch Block.


Moderately Abnormal ECG.



Ez mit jelent?

2022. márc. 18. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!