Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mozgáskorlátozottnak,milyen...

Mozgáskorlátozottnak,milyen segítség/támogatás/bármi pénzbeli vagx egyéb szolgáltatás juthat?

Figyelt kérdés

Pályázatok stb?


Fürdőszona, fűtés stb?

Hol kell, hogy kell intézni? ha lehet.


Mik járhatnak, illeti őt?



2022. márc. 21. 04:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyászati segédeszközöket "rehabos" szakorvosok írhatnak fel, ha az illetőnek van közgyógy igazolványa, az eszközöket ingyenesen megkaphatja.

Minden eszköznek van elavulási ideje.


A lakás felújításokra, gépjármű vásárlási, átalakítási támogatásokra a Mozgáskorlátozottak Egyesületének Országos Szövetségén (MEOSZ) lehet pályázni.

Nem egy rövid folyamat, sem az sem biztos, hogy ki lehet használni a lehetőségeket.

Ilyen irányú szándékok esetén első lépésként a MEOSZ-nál érdeklődj, ha az ügyintéző normális, olyan lehetőségeket is tud javasolni, ami neked lehet eszedbe sem jut.

2022. márc. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meosz nem ir vissza soha
márc. 23. 04:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Soha nem írtam a MEOSZ-nak, ellenben megkerestem személyesen a lakóhelyen illetékes csoportvezetőt, illetve telefonon is beszéltem velük néhányszor.

Az elég rossz hír, ha a kérdés kiírása után nem jutottál semmire, a MEOSZ-nak nincs saját pénze, állami támogatásokat oszt el, amit én nem igazán vettem igénybe, más jellegű kéréseim voltak feléjük, de pl voltam szem és fültanúja, hogy mások nyugdíjemeléshez fürdőszoba támogatáshoz, stb kérdezezték a lehetőségeket.

A támogatások nem folyamatosak, fél éves, éves intervallumokra van osztva a keret, némelyik szinte haszontalan, pl a gépjárműszerzési támogatást kevesen tudják kijasználni.

Gyógyászati segédeszköz igénylésé pl folyamatosan lehetséges, de ahhoz szakirvosi javaslat szükséges az nem MEOSZ feladat, abban segíthetnek, hogy annak mégis mi a menete.

Nem tudom melyik településen élsz, ott keresd meg a MEOSZ-t, hetente, két hetente biztosan van fogadónap.

márc. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ózd környéki vagyok.
márc. 23. 05:06
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

3600

Ózd

Árpád vezér út 29.

06-48-472-032

márc. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!