Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki ápolónő, annak szüksége...

Aki ápolónő, annak szüksége van kamarai tagságra?

Figyelt kérdés

Ki kell váltania valami működési engedélyt, és ez az egész 14000 Ft-ba kerül?

Mi az a kamara, amiről fentebb írtam, mi a pontos neve?

Köszönöm a segítő válaszokat.



2022. márc. 21. 08:06
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara - röviden MESZK.

Igazából nem szükséges tagnak lenni, DE ha nem vagy az, rengeteg eü. melóhelyre nem vesznek fel.

Azt nem tudom, hogy most 14ezer-e a tagság. Igazából nem is ez a lényeg, hanem a működési kártya. Általában a kettőt együtt kérik.

Nekem anno a bevezetésekor elcseszték, ezért bár kétszeresen kifizettem, sosem kaptam működési engedély kártyát. Mikor a neten utána néztem a dolgoknak, az is kiderült, hogy azt az iskolát, ahol végeztem, meg sem találták, pedig az adatbázisban, a lenyíló kis fülben benne volt a neve, még akkor is, ha közben az eü. sulit átnevezték. Egyszerűbb volt azt beírni, hogy ismeretlen helyen végeztem. Hiába volt rendes, nyilvántartási számom. Nekem kellett volna még súlyos ezreket fizetni, hogy az ecseszett adminisztrációjukat helyre hozathassam. Hát nem.

A MESZK-ből pedig azért léptem ki, mert nem csináltak semmit a tagságért cserébe.

Aztán, mikor idősek otthonában kezdtem dolgozni, oda elég volt csak a MESZK, ott elintézték, hogy újra legyen. Mikor pedig kiléptem, egy idő után felmondták a kártyám használatát, mert nem tudtam fizetni a tagdíjat.

JA: és a működési kártya feltétele az elért továbbképzési pontok összege. Ez eleinte 100 pont volt, ezt nem értem el, ezért nem is siettek elkészíteni, viszont a díját többször is beszedték. Ezt felemelték később 150 pontra. Így már elérhetetlen lett számomra, hiszem minden képzési pont, ahol egyszerre 7-10 pontot adnak, mind 10-15 ezer forintos képzéseken alapul. Amikor pedig alig van pénzed, és havonta csak pár ilyen képzés van, nem biztos, hogy pont odafutsz jelentkezni.


Ha nem kórházban akarsz dolgozni, akkor lehet működési kártya nélkül, de a MESZK tagságot általában ilyenkor is megkövetelik.

Mostanában nem tudom teljesen hogyan van, de igazából már nem teperek egyikért se.


Működési kártyához a pdf:

[link]


MESZK tagfelvételi kérelem:

[link]


MESZK tagdíjak:

[link]

2022. márc. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló rosszul tudod. Kötelező a MESZK tagság.

A működési nyilvántartás pedig az OKFŐ-höz tartozik.

Nekem pont ma küldték ki mindkettőt. A kártyához a megújítási kérelmemet már novemberben elküldtem és most lett kész. A MESZK meg az előző évi hiánytalanul kifizetett tagdíjért cserébe küldi az idei érvényesítő matricát. Ezeket már mindenhol kérik, nem lehet nélkülük dolgozni.

A működési engedélyt a suli elvégzése után rögtön kell kérvényezni, illetve utána 5 évente kell megújítani. Ezalatt 150 pontot kell összegyűjteni. 100 gyakorlati pontot kapsz a munkahelyedtől, 50-et neked kell összeszedni. A végzettségednek megfelelően 20 pontot szabadon választható, 30 pontot pedig kötelező szakmacsoportos továbbképzéssel kell összeszedni.

Azt már nem tudom mennyibe kerülnek kezdetben ezek a dolgok, nekem 2000 volt a kártyamegújítás, a MESZK tagdíjat meg havonta vonják a fizumból, 14000 volt egy évre.

2022. márc. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!