Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A táppénzes papírotokon rajta...

A táppénzes papírotokon rajta van/volt, hogy hánytól hány óráig mehettek ki?

Figyelt kérdés
Olvastam ezt már többször ezen az oldalon (főleg a terhesség témakörben), de én direkt megnéztem a papírt, mikor a terhességem utolsó 3 hetében itthon voltam, sehol nem szerepelt ez rajta. Orvosfüggő lenne, vagy bizonyos kódoknál tüntetik ezt fel?
2022. ápr. 2. 09:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy papírt csak a betegség végén kapsz (vagy 2 hét után), akkor meg már mi értelme. Vagy szoktak adni akkor is papírt, mikor kiiratod magad? (Nem vagyok rutinos táppénzre járó...)
2022. ápr. 2. 09:55
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Ez a szocializmusban lehetett így. Mióta nincs szocializmus, azóta nincs, mivel ha nem vagy karanténban, akkor nem korlátozzák a mozgásodat. Lehet, hogy ráírják a karantént, akkor csak a gyógyulás után lehet az otthont elhagyni.
2022. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Uj: [link]


Regi: [link]


Mindig is így volt. Elvileg azért van az ember tappenzen, mert nem tud dolgozni. Ha nem tud dolgozni, akkor nagy eséllyel mászkálni sem, ugye. Mar a regi lapon is szerepelt ezer éve a fekvobeteg - jarobeteg jelölés, és a jarobeteg mellett, ahogy most is, ott van a kijárat tol-ig rész.

Egészen biztosan szerepel a te papíron is, max atsiklottal felette. 13. sor az első linken, ez a ma használatos, V. pont a második linken, ez a régi tipus

2022. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igaz, megnéztem újra (lefotóztam akkor), tényleg van rajta egy ilyen rész, de nincs kitöltve, teljesen üres. Azzal egyébként nem értek egyet, hogy ha nem tudsz dolgozni, akkor mászkálni sem. Ha fizikai munkát végzek, és eltöröm a karom, akkor nem tudok dolgozni, de a boltba elmenni két zsemléért igen (de ebbe nem is akarok belemenni).

Azt viszont továbbra sem értem, mi értelme ráírni, ha ezt a papírt a keresőképtelenség utolsó napján kapod? Vagy ha felmerülne a gyanú, hogy tegnapelőtt 10-kor miért voltál kint, akkor tudd utólag lobogtatni?

2022. ápr. 2. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül utolsó nap kapod.

A lenyege az lenne, hogy menj ki azért a két zsemleert a boltba a megadott időben, aztán pihenj és gyogyulj otthon, és ne mondjuk shoppingolj egezs nap, meg welnessezni menj.

2022. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Még nyaralni, meg wellnessezni is mehetsz, sőt dolgozni is keresőképtelenség alatt, ha az orvos nem írja elő, hogy fekvőbeteg vagy.


Pl. Megégeted az alkarod, a mekis állásodban keresőképtelen vagy, mivel nem kezelhetsz élelmiszert, de ettől még a másodállásodban, ahol kamerát nézel biztonsági őrként, ott simán dolgozhatsz.


Vagy reumás hátfájás miatt nem dolgozol, mint kőműves, ellenben a hévízi termálvízben áztathatod magad egy wellnessezés keretében

2022. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen lényegtelen, a kutya sem ellenőrzi. A rendőr mégis honnan tudná, hogy beteg vagyok éppen és otthon kéne feküdnöm ??
2022. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a rendor ellenőriz. A munkaltatodnak van joga ellenőrzést kérni, ha azt gyanítja,tappenzcsalasrol van szó
2022. ápr. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!