Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érvénytelen TAJ számnál miért...

Érvénytelen TAJ számnál miért ír ki a gèp èrvènytelen receptet a patikàban?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Tartozás miatt érvénytelen a TAJ számom,ma rendeztem 4 havit,tisztában vagyok vele,hogy azt a jövöhéten irjak talan jóvá.

Ma viszont bementem a patikàba kiváltani egy nem tàmogatott gyógyszert,tehát mindenkepp teljes árat kellene fizetnem.

A gyógyszerész hölgy lekezelően közölte ,hogy ezt se adhatná ki,mert a recept érvénytelen.

Szeretném megkérdezni,hogy másnak is volt esetleg ilyen,hogy maga a vèny is èrvènytelen? Végül kiadta,de nem értem a helyzetet(azt tudom,hogy a TAJ érvénytelen, de a recept mièrt lehet? Csütörtökön irattam ki)

A segítő válaszokat előre is köszönöm!



2022. ápr. 13. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem hónapokig nem volt TB-m, mert nem itthon éltem és mégis mindig érvényes volt a vény, csak megjegyezte a gyógyszerész, hogy bocsi, ez teljes áras lesz. Én meg természetesen nem problémáztam, mert tudtam.


Szóval szerintem itt valamit nagyon nem jól tudott a gyógyszerész vagy nekem többször több helyen illegálisan váltották ki a gyógyszeremet.

2022. ápr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, én is igy gondolom...Illetve nem vinném,hogy kitudta vilna akkor adni.

Kerdeztem,hogy a koràbbi reception körül kitudok-e meg valtani valamit(természetesen teljes áron) annyit mondott flegmán,hogy csak egy van fent. Most nem tudom az érvènyesre gondolt vagy tenyleg a lejártak sem szerepeltek ott.

2022. ápr. 13. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Felnéztem a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő honlapjára, és ott is csak az van, hogy max nem kapsz támogatást a gyógyszeredre. Az egyedüli ok, amiért érvénytelen lehet egy recept az az, ha az orvos hiányosan vagy rosszul töltötte ki a receptet.
2022. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

amiatt, hogy nincs tb-d teljes áron adhatja ki.

az érvénytelen receptet lehet arra mondta, hogy valamit nem jól töltött ki vagy az adagolást nem írta rá pontosan

2022. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még arra gondoltam,ez most éjszaka jutott eszembe,hogy pszichiaterhez jártam pár ève (magànúton) és nem voltam biztosított,nem fizettem a TB-t . Valamiért viszont a TAJ ellenörző rendszer mindig azt mutatta,hogy rendezett a TB-m és 300 ft-èrt kaptam a gyógyszert(élethosszig szednem kell) Azt mondta hiaba probálná kiirni teljes áron,nem tudja. A NAV-nál nem jeleztem,(azóta azt a tartozàst is rendeztem,de előtte nem lehettem biztosított,ha nem fizettem járulékot)

TB csalàst követtem el?:/

2022. ápr. 14. 09:02
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Teljes áron ki lehet váltani. Ott nem a recept volt érvénytelen, mert akkor nem adta volna ki a gyógyszert erre, legalábbis vényre. Szerintem az lehetett esetleg, hogy a doki TB támogatottként írta fel és közben meg úgy neked nem lehetett volna, vagy a recept volt érvénytelen, lejárt vagy ilyesmi. E-recept esetén csak azt válthatod ki, ami érvényes és fent van a felhőben, azonkívül csak vény nélkülit tudsz.
2022. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt a gyógyszert csak teljes áron lehet kivaltani,nincs rajta támogatás. Nem is értettem mikor mondta,hogy a recept is érvénytelen volt,nagyon lekezelő stílusban.Köszönöm szépen a válaszod,remélem hamar jóváírjàk a befizetett összegeket.
2022. ápr. 14. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!