Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Betegjogi képviselő előfordulh...

Betegjogi képviselő előfordulhat hogy az orvost védi vagy súg neki?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 19. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sőt.
2022. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bizony, sokan szeretők is.
2022. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Alapvetően ez lesz az első reakció.
2022. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van,a betegjogi "képviselő" gyakorlatilag a legtöbb helyen egy felesleges báb. Nem fog oda csinálni ahonnan eszik.

Az én esetemben is az orvost védték,sőt szó szerint kimondták hogy "kedvelik" azt az orvost. Hiába a más orvosi szakvélemény alátámasztás és több panaszos beteg,semmi értelme nem volt.


És hány ilyen eset van...

2022. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért fontos az, hogy a panasz megalapozott tényeken alapuljon, de nyilván nehéz ez, hogyha te nem vagy orvos és nem ismered a protokollokat. Nem tudom ez esetben miről van szó, de ritka az, hogy egy panasznál a bejelentőnek adjanak mindenben igazat. Nálunk volt olyan eset is, hogy perre vitték, évekig húzódott, aztán nem tudom ki nyert, de belegondolva ez is egy fura helyzet, mert ha valakinek egy egészségksrosodása lesz műhiba miatt, akkor nem tud éveket várni, azonnal cselekedni kell, kezelni kell, az meg pénz, energia, mentális erőpróba, stb.
2022. ápr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor hiba volt maximálisan megbízni benne, a teljes panaszlevelet minden bizonyítékkal együtt megmutattam neki. Az egyik doktornő aki amúgy hibátlan meg szeretik általában, de velem jól kicseszett meg orvosi titkot sértett. Azóta betegjogi képviselő nem válaszol meg nem veszi fel a telefont, miután rájött hogy vélhetően megalapozott a panasz most megmutattam neki hogyan kéne megfogalmazni vagy jó e. Hát túl jóra sikerült
2022. ápr. 19. 16:03
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy neki mindenképpen ki kell vizsgálnia az ügyet, teljesen mindegy, hogy mennyire tetszik-e neki. Azt nem tudom mi az oka a válasz elmaradásának, illetve nem tudom mennyi ideje nem válaszol, talán fog, csak időbe telik. Az egyik legnehezebben megfogható, az az orvosi titoktartás megszegése, ezt eléggé nehéz egy kórházban lévő orvosra ráhúzni, persze ettől még simán lehet igazad. Egyébként intézményvezetőnél is tehetsz bejelentést, illetve lehet fordulni a médiához is, vagy lehet ügyvédhez fordulni, ha más mód nincs már.
2022. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kórházról van szó, háziorvosról. Betegjogi képviselő azt mondta hogy ő nem tud vizsgálódni, sem semmi mást csinálni csak segíteni a panasz megírásában. Mondta küldjem el amit írtam majd véleményezi. Azóta eltűnt.
2022. ápr. 19. 20:36
 9/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor kár felkeresni a képviselőt.. :-( Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 20. 00:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom a háziorvosoknál lehet más a rendszer.
2022. ápr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!