Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tesz valaha valaki feljelentés...

Tesz valaha valaki feljelentést a kórházi fertőzések miatt? Egyáltalán mitől van?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is ebbe halt bele, most van a temetése az egyikőjüknek. Ki vagyok borulva, és rettegek, nehogy én vagy valamelyik szerettem kórházba kerüljön.

Normális országban mi történik ha valaki kórházi szepszisben hal meg. (Ő kétszer is elkapta!)

Ez egy döbbenet és felháborító!

Miért van ez?



2022. ápr. 24. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen szinten szétbarmolt eü-ben még a betegekre sincs elég személyzet, nemhogy a higiéniára. Lehet és kell is feljelentést tenni, de attol tartok, nem fog történni javulás.
2022. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden ilyen esetben kellene a feljelentés, csak a legnagyobb baj hogy az egész rendszer korrupt és abszurd módon van itt is felépítve. Én régebben hazai orvosi műhibákról olvasgattam, elég durva volt a helyzet, de ami méginkább az volt, az a jogi kezelése. A legtöbb esetben a kórház simán elkente az egészet, bizonyítékokat hamisítottak vagy semmisítettek meg, a vizsgálóbizottság csupa orvosból állt, és ebben hasonló a helyzet mint ügyvédeknél a műhibáknál. Van köztük egyfajta hallgatólagos megegyezés, ami alapján összezárnak, és nem tesznek egymásra terhelő vallomást.

Szóval ha teszel feljelentést, lehet hogy jópár évig jogi huzavona és nagyon undorító jogi csavarások lesznek, olyan szintű ahol akár a halottat próbálják meg hibásnak kihozni, vagy akár téged, tényleg nagyon abszurd és undorító tud lenni. Ha ehez van pénzed, időd, lelkierőd, akkor esetleg érdemes lehet nekifutni.

De bármit lépsz, javaslom első körben olvass a hazai gyakorlatokról, mérlegelj, és aszerint dönts. Nagyon abszurd rendszer ez, sajnos.

2022. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Döbbenet, hogy akar hanyagságból, rossz passzból, bosszúból stb. el lehet simán tenni embereket láb alól, és semmi következménytől nem kell tartaniuk.
2022. máj. 8. 07:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Fel lehet jelenteni őket?
2023. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!