Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy hazaküldtek ellátatlanul mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap elestem és beütöttem a könyökömet. Eléggé fájt, főleg amikor kinyújtottam, vagy amikor behajlítottam. Mondom, ha úgy van akkor ma megyek orvoshoz. Eléggé bedagadt és továbbra is fájdalmas maradt. A munkahelyemről 3 órával hamarabb eljöttem és bementem az sztkba. Elmondtam, hogy mi a bajom és hogy szeretnék sebészetre menni és konkrétan hazaküldtek, hogy már így is nagy a sor, majd jöjjek vissza hétfőn. Próbáltam jelezni, hogy ez annyira nem lenne megfelelő, de a recepciós hölgy konkrétan leteremtett, hogy én mit képzelek magamról, így hát eljöttem. Fáj, nem nagyon tudom használni és aludni is nehéz, mert nem tudom úgy rakni, hogy kényelmes legyen. Mit csináljak? Tudom, hogy ha megpróbálok bemenni kórházba, akkor valószínűleg szintén nem fognak ellátni, mert nem számítok sürgős esetnek. Tényleg kicsit már kétségbe vagyok esve, mert ha el van törve, akkor nem akarom megjobnan kitenni a hétköznapoknak. Emellett pedig egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ez hogy történhet meg. Annyira elkeseredtem

2022. máj. 6. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ez a mai Magyarország. Elküldenek, hogy menj magánorvoshoz.
2022. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha rendelési idő vége felé mész, akkor ez simán benne van a pakliban. Sőt, volt olyan, hogy 13 órakor induló fülészeti rendelésre (19-ig tartott) 13.07-re érkeztem, és már nem kaptam sorszámot (nyilván voltak, akik már rendelés előtt odamentek).
2022. máj. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: mi a teendő? Pihentesd, jegeld, ha vasárnap is fáj még, hétfőn korán érkezz!
2022. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos marad a magánrendelés.
2022. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem derült ki számomra, melyik osztályra mentél.

A sürgősségi osztályon kell jelentkezned, kivárni azt a kb. 8-12 órát, míg sorra kerülsz. Durvának tűnik, de ez van sajnos, többször ültem ott egész napokat a szüleimmel. Ha sima szakrendelésre mész, ott elhajtanak, mert ott nem a sürgős eseteket látják el, hanem azokat, akik hónapokkal korábban bejelentkeztek.

Jobbulást!

2022. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Persze. Nekem megbicsaklott mindkét bokám, rá se tudtam állni.

Mondtak jöjjek másnap vissza, ne hisztizzek, ez nem törés lesz.

Vegul ismerős bejuttatott hajnal 2-kor..

Kb 1 óra múlva már a gipszelőbe toltak és két db fekvőgipsszel toltak osztályra.. másnap meg műtötték is az egyiket.

Ez Magyarország.

2022. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez szinte.. tenyérre érkeztem bicikliről, mindkét kezem fájt.

10 órát vártam, utána meg elküldtek hogy sürgős eset jön, menjek haza, jegeljem, max ha nem múlik, jöjjünk vissza másnap.

Másnap vissza..röntgen után kiderült, hogy a bal kezemen három ujjam és a csuklóm tört, jobb kezemen két ujj, sajkacsont és csukló. Mindkét kezemet totál begipszelték, ujjakat mindent kb..

A gipszelőben kérdezték is miért nem előbb jöttem.

A sajkacsont műtve is lett aztán.

Gipszcserekor volt egy csávó, akinek elbaszták a műtétet, így másodszor volt műtve, lábát gipszelték épp.

2022. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!