Nem lehet altatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok szerdán megyek fel Budapestre, ahol eldöntik hogy katéterezik-e a szívemet vagy sem, ha igen azt olvastam ébrenlétben teszik ezt.

Nos itt azzal van a probléma hogy én nekem nem csak hogy vérfóbiám van, de tűfóbiám is és ájulásig eltudok jutni ez ügyben, ha meglátom hogy valami csővel belém nyúlnak, vagy tűvel megszúrnak, a cső vagy mi ez úgy érzem még rosszabb lenne az én szempontból. Nem tudok sajnos ez a félelem ellen mit tenni.

Lehet kérni az altatást ha szükséges és megmagyarázom? Vagy hogyan lehetséges ezt?

Én ébrenlétben biztos nem bírom ki, és az is biztos hogy elájulok.



2022. máj. 8. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
a nagynéném szívkatéterezés közben halt meg...
2022. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát, ez nem túl megnyugtató 😅

Szabad kérdezni, ha nem illetlenség hogy mi történt a műtét alatt?

2022. máj. 8. 17:47
 3/11 A kérdező kommentje:
Részvétem!
2022. máj. 8. 17:48
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Annyit tudok hogy valami vérrög miatt történt
2022. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerinted köze van/volt a beavatkozáshoz? Még csak 17 vagyok, attól félek elájulok valami balul sül el, meg alapból is én már napokkal ezelőtt rosszul vagyok ha tudok erről. Remélhetőleg nem csinálják meg, nem akarom.
2022. máj. 8. 17:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Látni nem fogsz semmit belőle, a combtőnél vezetik fel a katétert, és a mellkasodnál lesz egy "spanyolfalként" funkcionáló lepel szerűség. Csak fölfelé, és oldalra látsz.
2022. máj. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rendben, esetleg ha elkezdek pánikolni mert érzem, vagy hasonlók mert volt olyan is hogy nem néztem direkt oda de éreztem a tűt a szervezetemben, a bőröm alatt és egyből pánikolni kezdtem.

Akkor ilyenkor mit tesznek?

2022. máj. 8. 18:30
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Kaphatsz előtte nyugtatót.
2022. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet csukló feletti bemetszés,és innét nyomják fel a katétert.

Ez nem fájdalmas beavatkozás . Csak a bemetszés helyét érzéstelenitik.

2022. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Helyi érzéstelenítést kapsz, onnantól semmit nem fogsz érezni. Utána pedig csak megszúrják az artériát vagy csuklónál vagy combnál, és azon keresztül jutnak fel a szívhez. Az egészből semmit nem fogsz érezni. Valószínűleg adnak előtte úgyis egy kis nyugtatót.

Amit pedig 1-es válaszoló írt: van különbség katéterezés és katéterezés között. Ha valakinek szívinfarktus miatt csinálnak PCI-t és közben meghal, nem a katétezeés miatt halt meg, hanem a szívinfarktus miatt. Ugyanígy ha valakinek rosszindulatú szívritmuszavar miatt csinálnak ablációt, és kap közben egy kamrai tachycardiát, akkor amiatt is simán meghalhat, de ez nem a katéterezés következménye. Természetesen lehetnek szövődmények, mint minden beavatkozásnál, de azért elég kicsi ennek az esélye.

2022. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!