Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kellett volna az orvosnak...

Kellett volna az orvosnak beutaló adnia, vagy ez is annak számít?

Figyelt kérdés

Édesanyám nemrég volt Szegeden, ortopédián, a háziorvostól kapott sürgősségi beutalóval. Az orvos megvizsgálta, még ott helyben készíttetett röntgen felvételt, adott időpontot műtétre jövő januárra. Azt mondta anyunak, hogy kell egy MR vizsgálat, illetve vérvétel, és ha ezek megvannak akkor menjen vissza hozzá. Viszont nem adott külön beutalót MR-re. Az ambuláns lapon amit adtak neki ez áll:

Javasolt: Tekintettel az előrehaladott klinikai és radiológiai képre, a bal csípő TEP beültetése javasolt, melynek tervezett időpontja: 2023. 01..., a pontos diagnózishoz MR vizsgálat szükséges. Bal csípő MR vizsgálat.

Felvételére csak abban az esetben kerül sor, amennyiben operálható állapotban van.


Ezzel fogják fogadni MR-re szegeden a kórházban TB-re, vagy így saját költségen kell csináltatnia neki, mert nincs beutaló? Vagy most ez hogy van?



2022. máj. 17. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Mr vizsgálatra is az ortopéd szakorvosnak kell beutalót adni.

Meg vérvételre is. Mikor megvan a vér vétel eredménye,akkor kell időpontot kérni MR vizsgálatra . Nálam is igy volt,nekem sem adtak,vissza kellett mennem beutalót kérni.Én sem értem,nagyon jól tudják ennek a menetét,még sem adnak beutalót.Ezért nekem is újra időpontot kellett kérnem.És még ők háborognak,hogy nincsenek megfizetve .

2022. máj. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a házi orvos is adhat ezekre beutalót, és ha szerencsétek van akkor nem lesz olyan váró lista hogy a műtét utánra kapjon.

Tehát még holnap kezdjétek el intézni minél hamarabb meglegyen, mert magánba drága.

2022. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Háziorvos MRre nem tud beutalót adni. Arról nem is beszélve, hogy a műtét előtti kivizsgálás nem a háziorvos dolga.
2022. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!