Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel magas cukrot mutatott...

Vérvétel magas cukrot mutatott ki?

Figyelt kérdés
A felső határ 5,9 mmol/liter, nekem 6,2 lett... jelenthet ez valamit?

2022. máj. 21. 08:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez még semmi, főleg ha csak egyszeri alkalom, és nem éhomi volt a vérvétel.
2022. máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
de az volt
2022. máj. 21. 08:56
 3/28 anonim ***** válasza:
Akkor sem jelent semmit egy egyszeri alkalom, viszonylag kis eltéréssel.
2022. máj. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
a családban van cukorbeteg
2022. máj. 21. 09:07
 5/28 anonim ***** válasza:
71%
Oké. Ha ennyire ragaszkodsz hozzá hogy cukorbeteg vagy, csináltass egy terheléses cukormérést.
2022. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

6ig jó az érték, 6-7ig úgy hívjuk hogy prediabetes, vagy emelkedett glükóz tölerancia, de ez ilyen határ eset, ebből még lehet cukorbetegség is meg lehet az is hogy semmi sem lesz, csak éppen magasabb volt egyszer.

Igyényes eljárás az lenne ha egy pár hét de max egy hónap múlva visszaküldenének (vagy ha nem küldtek akkor vissz mennél) egy kontrol vizsgálatra, éhgyomor nyilván akkor is, és ha akkor 6 alatt van akkor boldogság, majd egy év múlva ismét megnézzük de most jól van, ha magasabb akkor el kellene gondolkodni az életmód váltáson, de 7 alatt nem igényel gyógyszert, inzulint meg pláne nem.


De nyugi, ez az érték nem vészes.

2022. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Valószínűleg már valami nincs rendben. Főleg, ha a családodban is van cukorbeteg. Inzulinrezisztencia eléggé valószínű. Ideálisan az a jó, ha 4-el kezdődik a reggeli éhomi érték.

A cukorterhelés nem olyan kellemes, főleg annak akinél már felborulóban a cukoranyagcseréje. Nem biztos, hogy rohannék megcsináltatni orvosi ajánlás nélkül. Viszont olcsó és egyszerű, ha újra nézetsz egy éhomit a hozzá tartozó inzulinnal. Ha az inzulin is emelkedett, az már elég beszédes, hogy gond van. (Persze nyilván, árnyaltabb képet ad a cukorterhelés, de nem azzal kezdeném. Meg bizonyos éhomi érték felett nem is terhelnek rá. A tiéd már lehet, hogy túl magas is hozzá)

2022. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Ez az oldal teljes mértékben reprezentálja a magyar egészségügy dolgozóit: egyik szerint semmi gond, másik szerint már súlyos probléma:DD

Akkor szóljak emiatt a háziorvosnak vagy inkább hagyjam?

2022. máj. 21. 09:38
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Erre az értékre nem csinálnak terhelésest.
2022. máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Én nem arra gondoltam, de kell tudnia vagy sem? Magánban kértem labort, mert néha rosszul éreztem magam és egész nap csak iszom.
2022. máj. 21. 09:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!