Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Évekre visszamenőleg rendszere...

Évekre visszamenőleg rendszeresen szedem a tritticó AC 75 mg gyógyszert este veszem be, aludni tudok, de másnapokon nappal kialvatlan álmos vagyok. Szedett már valaki ilyen gyógyszert? Mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Napi négyszeri inzulinos beteg vagyok. A munkakörömet két műszakban kell ellátni 12 órás műszakokban 06- 18 óra között és 18 órától 06 óráig.Problémás az is hogy az éjszakai úgymond a vízszintes helyzetben történő helyzetben az inzulint, amikor dolgozom beadjam e vagy ne? Az orvosok eltérően adnak javaslatokat, sőt vannak akik nem javasolják a 12 órás éjszakai munkát. Már hosszabb ideje észrevettem, ha este lefekvéskor be veszem a tritticó gyógyszert tudok aludni, de nappal fárad és kialvatlannak érzem magamat. Miért? Mit javasoltok? Váltassak a tritticó helyett másik gyógyszerre? Azt is mondják, hogy a tritticó az nem is altató, és annak vannak olyan tünetei amelyeket írtam. És az éjszakai inzulint hogyan mikor adjam be magamnak? Éjszakai műszakban, vagy másnap nappali lefekvésemkor? Tudom orvoshoz kellene fordulnom ez ügyben, de az eddig fel kereset orvosok más és más javaslatokat adnak.Tud e valaki jó hatásos altatót javasolni, amit pl nappali alváskor kell bevennem műszak után? Köszönöm a segítő javaslatokat.
2022. máj. 21. 17:13
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek való a több műszakos munka. A cukorbetegeknek amúgy is padlón van a mellékveséje, a további stressz ne hiányzik neki. Folyamatosan termeli a kortizolt, ami viszont nem engedi érvényesülni a melatonint.
2022. máj. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak. Egyébként 1/3 szem Tritticón vagyok másfél hónapja, és én is másnap kialvatlannak érzem magam. De a teljes álmatlanságnál még ez is jobb. Beszélj az orvosoddal, mert te bonyolult vagy a cukor és a váltott műszak miatt.
2022. máj. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszát. Egyébként nő és a 45. évemben vagyok. Üzemorvos azt javasolta hogy egy 12 órás munka után 24 óra pihenőt kell tartani mindenképpen. Ennek tudatával munkaszerződés született köztem és a munkaadóm között, de még próbaidőn belül a munkaadó nem tartotta be az üzemorvos előírásait, ( a munkaadónak az üzemorvos előírásait mindig be kell tartani).amely felborította a cukor háztartásomat. Táppénzen voltam de már próbaidőben indokolás nélkül felmondott nekem a munkaadóm.A munkaadó az üzemi orvos előírásai tudtával kötötte meg a munkaszerződést velem Bár felvetődött az is hogy ezt a munkaadóm ezzel okozta nekem, hogy nem tartotta be az üzemorvos előírásait, ez meg teljes mértékű táppénz kérdését is joggal veti fel.Sőt még egyebeket is, de ez már perre tartozna. Mindezt azért írtam le, hogy ha valaki jogban és az egészségügyben is jártas mi a véleménye? Köszönöm szépen a választ!
2022. máj. 22. 09:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!