Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kérdezem azt,ha egy dolgozónak...

Kérdezem azt,ha egy dolgozónak kiír a szakorvos 10 10 kezelést, az 20 napot vesz igénybe.Ezt egy 12 órás műszakban dolgozónak ennyi szabadságot kellene kivennie, a kezelésekre.Ezt miért nem veszik figyelembe a kezelések időpontjaikor? Nincs 20 nap sz

Figyelt kérdés
2022. jún. 3. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Akkor táppénzre kell menni. Gondolod hogy az egészségügyi ellátásokat a betegek munkaidejéhez lehet igazítani? Vagy aki a te kezelésedet csinálja, a kedvedért váltott műszakban fog dolgozni veled?
2022. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
de egy 12 órában dolgozónak nincs 20 nap szabadsága egy évben..
2022. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem én. De az összes 20 kezelést miért nem lehet összehozni hogy minden kiírt kezelést megkaphassa a beteg 10 nap alatt és ne úgy, hogy 10 kezelést kap pl márciusban, a másik tíz kezelést az csak áprilisba kapja meg a beteg. Igen táppénz, csakhogy felmondanak utána a dolgozónak. És jut eszemben m van ilyenkor egy aktív nyugdíjas dolgozó esetében aki nem jogosult táppénzre?
2022. jún. 3. 11:45
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze hogy nincs! A szabadságokat munkaórákra számolják.De úgy tudom hogy a nyugdíjas munkavállalóknak évi 15 nap betegszabadság az jár, de táppénz az nem. Ezt is figyelembe kellene venni az időpontokra.
2022. jún. 3. 14:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Nyilván megvan az oka hogy miért nem kaphatod meg egyszerre. És valószínűleg nem az az oka hogy kbszonak veled. Erre még nem gondoltál?
2022. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az nem tűnt még fel, hogy aki 8 helyett 12 órázik, annak viszont 50%-kal több a szabadnapja, ergo még hétköznapra is esik belőle és lehet, hogy szabi sem kell így ahhoz, hogy egy hétköznapon kezelésre menjen?
2022. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
30 napból 16 napot 12 órában dolgozik mindenki nálunk. De az a baj hogy amikor az időpontokat adják meg akkor nem tudni azt mikorra vagyok beosztva munkára. Viszont amikor munkában vagyok nem tudok kezelésekre járni. A munkaadó nem veszi figyelembe azt hogy kinek milyen problémái vannak, beoszt oszt jó napot dolgozni kell. Nos mely ujjamat harapjam meg elv ez.
2022. jún. 3. 20:37
 8/13 anonim ***** válasza:

7.

Ez alapból legalább 20 túlóra havonta, ilyen vezénylést nem is szabad előre készíteni. És miért nem lehet előre tudni, nem teszik ki előre egész hónapra? Egyébként is a kb minden 2. nap lenne a legegyszerűbb, de legalábbis valami ciklikusság a vezénylés készítésénél is, így nem hinném, hogy ne lehetne előre tudni, hogy melyik nap szabad.

2022. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8# nálunk( 12 óra) havi 2 műszak (24 óra) kötelező.. szerinted mire marad ideje az embernek? 2 mész 2-t pihensz elvben jól hangzik de fele nappalos fele éjszakás..
2022. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kötelező túlóra a 2 műszak.. tehát van hogy 3-amt mész jössz haza az a pihenő, utána megint mész kettőt..
2022. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!