Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A Pszichológusok miért hazudnak?

A Pszichológusok miért hazudnak?

Figyelt kérdés

Ha az ember szóba áll velük, olyanokat mondanak, hogy az ember nem gombnyomásra működik. Próbáljátok ki:

*Hogy hívják másként a vezetéket?

*Kábel

*Hol keverte össze az emberek nyelvét Isten?

*Bábel

*Ki ölte meg Káint?

*??


Azt mondják, hogy az embereket nem lehet rávenni olyanra, amit nem akarnak.

Te akarsz háborúba menni és megnyomorodni?

Szerinted az orosz vagy ukrán kiskatona akar? Mégis, ha arra kap parancsot megrohamozza a géppuskafészket. (Nyilvánvalóan olyat csinál, amit nem akar)


A járókelő effektus egy nagyon jól dokumentált jelenség:

[link]


Ezek után még nem zárták be az egyetemek pszichológiai intézeteit?



2022. jún. 6. 12:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocs az analógia: Ha azt állítom, hogy a 10 prím, te azt állítod, hogy osztható kettővel és, a kérdést mindenki eldöntöttként kezeli.

Én három alap állításra hoztam egyszerű ellenpéldát

2022. jún. 6. 12:02
 2/12 Kólauborkával ***** válasza:
100%

A vezeték nem egyenlő a kábellel, igaz nem éles a határvonal, de azért van.


Egyébként nem értem a kérdésed, mi köze ennek a 3 kérdés-válasznak a pszichológusokhoz? Lehet én vagyok lassabb, tudatlanabb a kelleténél, ezért arra kérlek fejtsd ki bővebben.

2022. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kólauborkával ***** válasza:
100%

A pszichológia pedig igen nehéz tudomány, mert megpróbálja rendszerezni, tudományos határvonalakat adni különböző viselkedési formáknak. Ez egy hatalmas feladat, mert nincs két ugyan olyan ember.


Mondhatod, hogy butaság, de mégis olyan eredményeket tudnak felmutatni ami alapján reklámokkal emberek milliárdosra keresik magukat, a mai pop zenét, játékok egy részét is pszichológiai kutatások alapján rakják össze, hogy a nagy tömegeket vonzza magához, és működik, csak nézd meg milyen bugyuta zenék és leegyszerüsített játékok vannak a piacon, csak azért, hogy a napi dopamin adagod meglegyen…

2022. jún. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

1. Nem tudják, hogy mi az igazság

2. Nem tudják, hogy hazudnak

3. Adott helyzetben jobb a hazugság, mint az igazság

4. Egyszerűbb hazudni, mint kifejteni az igazságot

2022. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológia egy tudomány. Az, hogy az eredményeit mire használod, egy másik kérdés.
2022. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es

Olvasd végig. Akivel végigcsináltam, még mindenki Ábelt válaszolt az utolsó kérdésre, tehát ők "gombnyomásra működtek"

2022. jún. 6. 12:54
 7/12 Kólauborkával ***** válasza:
70%
A tudatlanság, érdektelenség egy téma felé nálam sosem eredményezte ezt a következtetést, hogy gombnyomásra működnek. Az én társaságomban senkire nem illik ez a jellemzés.
2022. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az, hogy tudomány-e, azt nem feladatom eldönteni. Azt, hogy az embereket szolgálja-e, azt annál inkább (nem is én írtam le, hanem #3)

A kérdésem az, hogy az egyszerű embereknek miért próbálnak olyan tételeket beadni, ami egészen egyszerűen cáfolhatóak.

2022. jún. 6. 13:05
 9/12 MDaniel98 ***** válasza:
Az embereket nem is lehet rávenni olyanra amit nem akarnak, de ki lehet nekik fejteni, hogy miért lenne előnyös számukra, ha azt csinálnák amit te akarsz, és máris akarni fogják. Így működik a politikai olyaan országokban ahol van tétje a választásoknak.
2022. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem többet már ne igyál, ennyi elég lesz. Lehet, hogy ki sem megy holnapig.
2022. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!