Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szed itt valaki TEGRETOLT? Ez...

Szed itt valaki TEGRETOLT? Ez egy antiepileptikum, érdekelnének személyes tapasztalatok.19 éves vagyok, s napi 2 db beszedését írták elő.

Figyelt kérdés
Valaki viszont figyelmeztetett, hogy jobb lenne, ha nem szedném be, mert nem fogok tudni tanulni (főiskolán) mellette, és egyéb rémségeket. Igaz lehet ez? Nem tudom, mit tegyek!
2010. szept. 19. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
80 éves nagypapám szedett ilyet akinek volt pár agyvérzése
2010. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rengetegen szedik ezt a gyógyszert epilesiára, köztük sok fiatal, én akit ismerek nem okozott nála ilyen panaszokat - nem érdemes feltételezéseknek hinni, hisz minden szervezet másképp reagál bármilyen gyógyszerre - kipróbálod, s ha úgy érzed negatívan befolyásol, akkor kérheted , hogy váltsanak gyógyszert.
2010. szept. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is azt szedek, szintén napi 2-t, és oké, h még csak gimnazista vagyok, de semmit sem változtatott az eredményeimen. :)

15 l

2011. márc. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én csak arról tudok, hogy a májat bántja: rossz májfunkciót eredményez. Kerülni kell a zsíros, fűszeres ételeket, az alkoholt (epilepsziánál azt egyébként sem szabad!), valamint sok E-vitamint kell szedni, mert az májvédő hatású.
2012. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 cdx válasza:

Én is szedem Tegretolt nai 2x 200 mg-ot. Nem sokat.

Az elején sokat aludtam tőle más bajom nem volt. Aztán hozzá szoktam és minden megy azóta is mintha nem szedném. Sőt még jogsim is van azóta mert roham mentes vagyok jó ideje így nem kell félj tőle :)

Fontos az alkoholt és a drogokat messziről kerüld mert különösöen kikészíti azt aki ilyet szed. HA nem érzed magad jól tőle az orvossal megbeszélve cserélhetsz gyógyszert de magadtól ne hagyad abba.

Ja és jó szedni a béres cseppet, segíti a szervezetnek felszívódni a hatóanyagot. Ezt a háziorvosom és az onkológusom is mondta. Bár az van akinél hízlal :)

2012. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!