Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 2011-2012 között miért voltak...

2011-2012 között miért voltak olyan gyakoriak a csecsemőmirigy eltávolító műtétek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Egy orvos mondott nekem erről egy számot és valami brutális mennyiségben történtek ilyen thymus eltávolító műtétek, gyakran kellő megalapozottság nélkül és legtöbbnek a huszonéves korosztályból és úgy tudom, hogy az országban számos kórházban csinálták ezt különböző városokban. Ez kissé konteó tudom, de nem lehet, hogy felhasználták akkoriban ezeket a mirigyeket valamilyen kutatási vagy orvosi célokra és amiatt volt ez a sok eltávolító műtét?


Esetleg ismertek olyanokat, akiknek kivették ezidőtájt a csecsemőmirigyüket?



2022. jún. 10. 12:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Általában úgy kezdődött a sztori, hogy a delikvenst elküldték mellkas CT-re valami ürüggyel, azután a leletre az került rá, hogy megnagyobbodott thymus gyanú vagy esetleg daganat. Ezután a beutaló orvos a lehető legrosszabbakat mondta, ezzel totálisan ráhozva a frászt a páciensre, majd a CT-re beutaló orvos közreműködésével feltűnő gyorsasággal szinte egyből már a sebész orvosnál találta magát a páciens, aki mielőbbi műtétet javasolt. Ezt csak azért írtam le, mert a legtöbb ilyen esetnél a forgatókönyv kísértetiesen hasonló, szinte már már megegyező.
2022. jún. 10. 12:07
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Mivel a csecsemőmirigy visszafejlődik/elsorvad felnőttkorra, evidens hogy akinek ez nem történt meg és továbbra is aktív, el kell távolítani a további gondok megelőzése miatt. Nem tudtam róla hogy kiemelkedően sok műtét volt abban az időben, de ha ez igaz, akkor inkább az adott korosztálynak a születési körülményeit vizsgálnám, hogy vajon akkoriban mi történt (egy vegyi katasztrófa esetleg amiről "elfelejtették" tájékoztatni a lakosságot) ami miatt abból a korosztályból ennyi embernek nem fejlődött vissza a csecsemőmirigye, amikor kellett volna.
2022. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Errol en is hallottam mindenfele osszeeskuves elmeletet. Csecsemimirigy 95 %-ban elzsirosodik, de azert meg termel valamennyi hormont. Felroppent a hir, hogy csodaszer bizonyos betegsegek gyogyitasaban. Aztan lecsengett, mint sok mas is.
2022. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom, ez olyan lehetett, mint '85-'95 között a mandulaeltávolítás. Mindenre az volt a "megoldás", sokszor már csak "elővigyázatosságból" is eltávolították. Aztán rájöttek, hogy ez ilyen formán butaság.
2022. jún. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem Fukushima miatt, hogy ne rákosodjanak be...
2022. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

"A Fukusima Daiicsi atomerőműben a 2011. március 11-én, helyi idő szerint 14 óra 46 perckor bekövetkezett tóhokui földrengés és az azt követő cunami romboló hatásai súlyos nukleáris üzemzavarok és balesetek sorozatát indították el. A földrengést követő napokban a helyzet gyors ütemben romlott.

Ezért utóbb, a Nemzetközi Nukleáris Eseményskála (INES) szerinti legsúlyosabb, 7-es fokozatba (nagyon súlyos baleset) sorolták be".


De csak tipp, azóta is blokkolva vannak az információk erről, bezzeg ha az oroszok csinálták volna...


Csernobilról azóta is zeng a nyugati média, pedig fele ekkora nem volt a baj!

2022. jún. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

De amúgy huszonévesen van még csecsemőmirígy?

Nem viszafejlődik pubertáskor után?

2022. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

#7: Nem, nem teljesen.

Sőt, nagyon fontos része az immunrendszernek, az eltávolításával gyakorlatilag hatástalanítod az immunrendszered nagy részét.

[link]

2022. jún. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Ez azert is erdekes, mert mutetekre honapokat kell varni! Unokatestveremnek pont igy vettek ki a csecsemomirigyet mai napig nem ertjuk. Azota allandoan van valami baja.

Kinyirtak az immunrendszeret! Most 39 eves.

2022. nov. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Nem tudom. Egy orvos véleménye nem biztos, hogy elég.
2022. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!