Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosnál mióta zajlik...

A háziorvosnál mióta zajlik így egy vizsgálat?

Figyelt kérdés

Elmegyek vizsgálatra és feltesz 2 kérdést h mi a bajom. Meg se vizsgál, végig se hallgatja a tüneteket. Vicceskedik, pletykál stb.

Tavaly elmentem a rendelésre mert napok óta fájt a hasam egy bizonyos ponton. Semmit nem csinált, azt mondta biztos covid 😬

Nem rég megint mentem (másik orvos, helyettesítő) mert napokra belázasodtam, felkelni is alig bírtam, torokfájás stb. Megállapította hogy valami vírus és elkezdett viccelődni. Bezzeg most nem hangzott el hogy talán covid pedig passzolt rá minden tünet. Az asszisztens szólt rá hogy legyen szíves már a mellkasomat meghallgatni. A torkomat meg se nézte.

Ez bevett szokás? Igaz hogy felnőtt orvosnál nem sokat jártam, ezz lekopogom, de a gyerekorvosom még a s*ggembe is benézett ha lázas betegen mentem oda.

A bőrgyógyász is 3 lépés távolságból "vizsgált" meg.



2022. júl. 5. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Ez kamu ennyi.
2022. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet elfelejtette, hogy mikén kéne vizsgálnia. A Covid idején elég volt küldeni egy e-mailt vagy oda telefonálni és elmondani mi a probléma és meg is volt a diagnózis, anélkül, hogy személyesen be menjen a beteg.


Mostmár, hogy be lehet menni, meg minek vizsgáljon, eddig is tudott így gyógyítani, de ha már ott volt gondolta feldobja a napodat egy-két viccel vagy viccesnek talált beszólással is háhta jobb kedved lesz. :D

2022. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 melyik része kamu szerinted?

#2 mindkét doki vagy 30 éve háziorvos, a bőrgyógyász sem volt fiatal. Jól is néznénk ki ha elfelejtenék hogyan kell megvizsgálni egy beteget? Covid előtt nem jártam hozzájuk, lehet hogy akkor is így vizsgálták már az embereket...

2022. júl. 5. 18:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, teljesen általános, sajnos.

Én idős rokonokat kísértem rendszeresen orvosi "vizsgálatra", meg én is voltam párszor, 90%-ban ezt tapasztaltam.

Igazából hacsak nem kell vérvétel vagy valamilyen műszeres vizsgálat vagy valamilyen igazolás, akkor a legtöbbször igazából teljesen felesleges orvoshoz menni. Többet érsz vele, ha elmész egy patikába, elmondod, mik a tüneteid, és megkérdezed a gyógyszerészt, hogy mit tudna ajánlani. (Nekem egy-egy hozzáértő gyógyszerész már többször hasznosabb tanácsot és hatékonyabb szert ajánlott, mint az orvos - sajnos.)

2022. júl. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Tapasztaltam hasonlót, de..az lehet hogy te vagy a legenyhébb eset egy nap, mert mennek még 20an, köztük olyan kórképekkel is hogy akár még utána is kell járni, egy lázzal, najó, mennyél vegyél be egy algopirint, hűtőfürdő, hagymatea..persze a covid árnyalja a dolgot. Inkább az a rossz pl hogy írnak neked egy gyógyszert de neked egy másik hat. Meg van amivel nem minden orvos tud mit kezdeni, mondjuk ha torokfájásod van mindíg, mert mindennap megeszel 3 jégkrémet azt nehéz lesz kikúrálni. Alapvetően elmondható hogy az orvosok 99 %-a felkészült és gondosan jár el. Most ezerből van 10 orvos aki nem, kifoghatod őket
2022. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg vannak dolgok amit ma sem ért az orvostudomány.
2022. júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

78 éves vagyok, amúgy "kisnyugdíjas". Épp elégszer jártam orvonál. Az általad leírt "orvosi viselkedésmóddal még nem találkoztam.

No, ezért tartom kamunak a leírtakat

2022. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta ez megy. Én 15 éve beteg vagyok, most már más háziorvosom aki komolyan vesz, de az előző miatt lettem rokkant!
2022. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: hiszek neked, így mennek a dolgok.

Nálunk (nagyváros) a körzeti orvos szinte SEMMIT sem csinál.

Maximum egy-két gyógyszert felír, toroknézés, unott hallgatózás.

Bármi más tünet van, AZONNAL továbbküld szakrendelésre, két perc alatt megírja a beutalókat, és mehetsz.

Tanácsot nem ad, véleményt nem nyilvánít. Szinte semmit sem szól senkihez.

Rengetegen otthagyták, már max. az idősek járnak hozzá gyógyszert íratni.

Az asszisztensnő próbálja sokszor menteni a menthetőt, beszél néhány szót tanácsot ad, nyugtat.

Szóval nem kamu a kérdés, teljesen jogos.

2022. júl. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!