Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az normális, hogy 3 hónapot...

Az normális, hogy 3 hónapot kell várni egy MRI-re?

Figyelt kérdés

2022. júl. 24. 00:19
1 2 3 4
 11/32 NTBS ***** válasza:
Nem, de max. Magánba tudsz menni.
2022. júl. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem normális, de egyébként van ahol jövő júliusra adnak már időpontot. Valójában lehet emiatt nagyobb probléma bizonyos esetekben, de ezért nem tudsz senkit sem felelősségre vonni. A TB sajnos meg egy adó, amit ha kell, ha nem levonnak, vagy neked fizetni kell magadnak. Az lenne a jó, ha bizonyos esetekben a TB-ből vissza lehetne igényelni a vizsgálat árát.
2022. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
35%

"Feljelenthetem ezért a kórházat"


Jelentsed. Biztos a szemetek azért nem adnak hamarabbra időpontot mert ki akarnak bszni veled és véletlenül se azért mert nincs elég orvos, asszisztens és legfőképpen MR gép

2022. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
54%
Hát, nálam is hasonlóan volt. Június elején kértem időpontot és valami szeptember közepére adtak időpontot. Nem is értem, hogy a magyar emberek miért hagyják ezt, bár ahogy elnézem a Katások langymatag tüntikézését, meg a tanárok helyzetét is, valahol meg is értem miért merik ezt tenni. Mert lássuk be, minden néppel annyit lehet megtenni, amennyit hagynak. Az egészségügyet is gatyába lehetne rázni, ha az emberek a sarkukra állnának kicsit. Felkéne már ébredni ebből a belenyugvásos semmittevésből végre, és tenni valamit magunkért, a jövőnkért, mert így el fogunk veszni rövidesen..
2022. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
#14 azért hagyják mert könnyebb az egészségügyi asszisztensnek verni az asztalt meg kva anyázni szerencsétlent mint felállni és osszefogni egy eü reformért ami mindenki érdeke lenne.
2022. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy meg az a veszély nem áll fent azoknak akik szeptember-októberre kaptak időpontot, hogy majd elmarad a vizsgálat egy esetleges újbóli COVID fellángolás miatt? Mert a hírek szerint egyre több a fertőzött és a Q4 szezonra ez már annyira felerősödhet, hogy majd újra korlátozásokat vezethetnek be és ugyebár olyankor még tovább tolódhatnak a "nem életmentő" vizsgálatok.
2022. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
17%

Nem normális, de Magyarországon sajnos igen. Ha fizetsz érte, akkor 1-2 hét talán gyorsabban is meg van.

Én 40.000 ft fizettem, egy hordozható mri , 24 óráig volt rajtam.

2022. aug. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
91%
Hordozhato mri 😂😂😂😂😉😉
2022. aug. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
#18 hordozható mri tényleg létezik már, de 24 órás biztos nem. Szóval jó kérdés emberünk mire is gondolt :D szerintem vernyomasmérőre vagy ekgra, azt szokták 24 órán keresztül rajtahagyni az emberen, nem az mri-t ami sugarral bombáz.
2022. aug. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Jaj már megint. Csak azoknak akik azt hiszik shigy milyen rossz nekünk. Rokonom Nyugat-Európa egyik országában MR-re 1 évre kapott időpontot. Igen. A fejlett nyugaton, a vírus előtt.

Igaza van annak aki azt írta hogy ha lenne több orvos és asszisztens akkor gyorsabban menne. Ehhez még jött a vírus miatti tolódások.

A TB meg nem annyira sok. Gondoljátok már bele hogy ebből a 8 ezer Ft-ból háziorvoshoz jársz (máshol 60 Euro a vizitdíj) , kedvezményes gyógyszert kapsz, ingyenes szakorvosi vizsgálaton vehetsz részt (máshol csak háziorvosi beutaloval lehet menni ami ugye 60 Euro), ezelőtt sokszor vervétél kell ami ingyenes (máshol ez is fizetős, 20-30 Eiro) ha kell megműtenek, bennt fekszel a kórházban ingyen (máshol napi díjat kell fizetni). Szóval rohadtul "szemét" ez a magyar rendszer hogy 8 ezerért akarnak ellátni a szakorvosok. Ez egy napi minimálbér. Egyes fejlettebb nyugati országokban is napi bér mondjuk egy vizitdíj és egy vérvétel, de csak a háziorvosnál aki HA beutal ugyanúgy várhatsz hónapokat mint itthon. Ha nem utal be (mert ilyen is van) akkor fizethetsz maszekot ha ki akarod deríteni hogy mi a bajod. Összességében a gatyádat ráfizeted ha beteg vagy.


Es miért jelented fel? Nem történt mulasztás. Az hogy ilyen sok a beteg és kevés az orvos arról nem ők tehetnek. Ez van sajnos mert ha lehet mindenki ingyenes ellátást akar.

2022. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!