Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Voltak már negatív tapasztalat...

Voltak már negatív tapasztalatok korházi ellátás során, ápolók és orvosokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Akár kit kérdezek szinte mindig negatívan áll a korházi ellátással kapcsolatos dolgokhoz.


Sajnos nem rég én is tapasztaltam. Nem saját hanem az édesanyám szemszögéből.


Stroke miatt cselekvő képtelen anyám feküdt be pár napra (egy kis gyógytorna, infúziós kezelés stb).

Nagyon elhanyagolták.

Majdnem felfekvése lett.

Csak ritkán pelenkázták. Egyik látogatásnál magam tettem tisztába mert "nyakig" vizeletes volt (holott azt mondták nemrég rakták tisztába...).

Lábán kék zöld foltok voltak, talán kieshetett a tolószékből. (Ezt már csak itthon vettem észre, ezért nem tudtam számon kérni őket).


Komolyan ha nincsenek lefizetve az ápolók akkor már nem is végzik tisztességesen a munkájukat?


Csak mellékesen nem járvány idején történt a dolog, nem volt semmi eü leterheltség stb.



2022. júl. 30. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Persze, vannak kedves nővérek és dokik.


Csak nem lehet őket észrevenni a sok xar közben ami éri az embert egy kórházi ellátás során.

Rengeteg negatív élményem van, de nem is akarok róla beszélni, hányszor volt már megalázó bánásmódban részem nekem és a családom többi tagjának.

2022. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon vegyesek a tapasztalatok, viszont covid nélkül is 8 felé kell szakadniuk, szóval az nem igen számít... évekkel covid előtt volt vakbélgyulladásom, egyetlen nővér volt az egész osztályra, ahol akkor jártam...


Egy műtét előtt covid tesztre kellett menjek, szerencsétlenek hiába voltak ketten, wcre alig volt idejük menni, akkor jutott ki annyira, hogy végre egy kávét igyon. Nem direkt hanyagolnak el sok esetben, nem tudnak ők sem csodát tenni, meg van amikor apró f.szságok miatt is fel tartják őket más betegek. De pl váll műtétem után, össze csavarozták a csontot, nekem a vacsival is külön segítettek, meg csinálta nekem a szendvicset, nem csak ott hagyta, pedig rohantak aztán tovább.

2022. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Szüleim sokat voltak kórházban, sajnos több a rossz tapasztalat, mint a jó.
2022. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Vannak normálisak is de a nagyobb részük paraszt
2022. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem a nagyobb részük paraszt, csak abból fogtál ki többször...
2022. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Covid nélkül is kevesen vannak. Aki fiatal és még lelkes, egy idő után megtapasztalja, hogy hiába dolgozik megállás nélkül 12 órából 12-őt, akkor sem tud maradéktalanul ellátni minden beteget, csak ő megy bele tönkre. Ezért elindul a kiégés útján. Arról nem is beszélve, hogy ha minden tőled telhetőt meg is teszel, akkor is lesz mindig aki elégedetlenkedik - akár beteg, akár hozzátartozó.

Sokan azért vitetik kórházba idős hozzátartozójukat hogy addig nyaraljanak, stb. na ők aztán pl. egy popsitörlőt nem visznek be neki, de a legjobban elégedetlenkednek.

Alap, ha valakim kórházba kerül viszek neki pl. ásványvizet, medi-fleur gélt, testápolót, sudocremet, hálóinget, tusfürdőt, ha kell pelenkát - mert ezekből kevés van vagy nincs. Illetve minden nap amikor látogatom, bekenem a hátát, fenekét, amennyire lehet kicsit megmozgatom, itatom, etetem. Ezzel nem a személyzetet segítem, hanem a szerettemet. És nem csak a hibákat keresem az ellátásban, hanem tettem valamit.

Azon változtatni úgysem tudok, ha az orvos bnkó, az ápolók kiégettek és kevesen vannak.

2022. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pszichiátria. Lopások, nem zárható szekrények, a nővérek vállvonogatásai.
2023. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Illetve a soproni gasztro. Halálgyárnak is nevezik.
2023. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!