Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözés után mennyire...

Gyomortükrözés után mennyire normális a gyomorfájdalom?

Figyelt kérdés
Reggel voltam tükrözésen. Nem kaptam semmilyen érzéstelenítőt, de ettől függetlenül nem volt fájdalmas a vizsgálat csak nagyon kellemetlen. Azután megreggeliztem, de olyan 1-2 óra elteltével elkezdett fájni a gyomrom. Mintha a levegő kavarogna benne, illetve olyan éhség szerű fájdalom, de elég intenzív. Ez normális ilyenkor?

2022. aug. 1. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megbolygatták. Most inkább ne terheld, könnyű ételeket egyél és keveset, úgy 3 óránként. Semmi olyat, ami irritálná. Ha nem múlik, hívd fel az orvosodat. Az is lehet, hogy a műszer picit felsértette a belső falat. Mikrosérülés is fájhat. Ne edd tele magad.
2022. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem vettem részt ilyen vizsgálaton. De úgy gondolnám, hogy mégiscsak megbolygatták ott neked belül, valamilyen szinten normális lehet, hogy fáj.

Csak azt nem értem, hogy miért nem készítettek erre fel, hogy mi várható utána.

Ha nem javulsz, hívd fel az orvost vagy a rendelőt.

2022. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondták el, hogy csináljak a vizsgálatot? Ahhoz,hogy megfelelően lassak amit kell felfújják a gyomrot, levegővel (nem kevéssel nyilvan). Aztan maga a mintavetel is ott van. Ha ezekbe belegondolsz erhető, ha azt érzed sok levegő szorult beled, vagy faj valahol.
2022. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én voltam gyomortükrözésen 1-1,5 napig eléggé diszkomfort érzésem volt, de azt mondták, hogy normális. Kis adagokat ettem, és kortyolgattam, semmi puffasztót, meg nehezet nem tudtam volna legyűrni.

Ne aggódj, hamar helyreáll.

2022. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

"Azután megreggeliztem"


Itt követted el a hibát!

Ha én a helyedben lettem volna, ebédig semmit se ettem volna (csak vizet ittam volna), de ebédre is csak levest ettem volna. Estére már lehet darabosat, de akkor se nagyon keményet.

2022. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A reggeli egy kis zabkása volt csak, semmi nehéz. Viszont ha nem eszek semmit, akkor mindig az egekben a savam.

Tudtam, hogy mivel jár, bár nagyon semmit nem mondott a doki, még azt sem akarta elmagyarázni, mit írt a leletre. Semmit nem mondtak, hogy a vizsgálat után mi lesz. Sőt, aláíratták velem a nyilatkozatot, amiben benne volt a lidokain, de azt sem kaptam.

A beleegyezőn is annyi volt, hogy gyomor vagy mellkasi fájdalommal keressek föl orvost. De lefogadom, ha meg beállítanék az ügyeletre, ott körberöhögnének.

De azért megnyugtató, hogy -legalábbis a válaszok alapján- ez még normális lehet.

2022. aug. 1. 13:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom hogy nem magánorvosnál voltál. Jobbulást!
2022. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt, elmúlt
2022. aug. 4. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én gyomortükrözés után telezabáltam magam, mert altatással kombinált vastagbél és gyomortükrözés volt, ki voltam éhezve, szomjazva. 3 napja olyan durva refluxom van hogy majdnem elhányom magam, ha ez így marad menjek dokihoz?
2022. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!