Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyarországon a fogorvosok...

Magyarországon a fogorvosok 80%-a tényleg arra utazik, hogy tönkre tegye a fogakat?

Figyelt kérdés
Én eddig államiba és magánba is kártam vegyesen, de mindkettővel elég rossz tapasztalataim vannak. Államinál úgy volt, hogy 1,5 évig járatott magához 1db fog gyökérkezelésére, a többi rossz fogamat meg hagyta hogy kirohadjanak. Nem foglalkozott velük holott látta, hogy nagyon rosszak. A magánban meg csak a pénz lehúzás megy. A semmiért elkérik a bődületes összegeket. Tényleg nincs már sehol normális fogorvos az országban?

2022. aug. 5. 02:58
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

A húgom összes tömött foga tönkre van menve. A múltkor az egyik csak úgy kettétört...37 éves!


Nekem van olyan fogam,amelyiken van fekete pötty. Nem merem betömetni. Ezek miatt,amiket látok. Kiesik a tömés,eltörik a fog, begyullad.


39 éves vagyok, alapvetően erős fogaim vannak. Azt hiszem, addig vannak biztonságban,míg nem látja őket orvos.

Volt egy balesetem,ami miatt lett egy hármas koronám. Az alatt is ciszta lett,már fel kellett fúrni. Miért? Mert hozzá lett piszkálva.

2022. aug. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha beírod a google-be, hogy az orvos kötelezettségei nem sok találatot ad ki, de ha a beteg kötelezettségeiről van szó úgy már annál inkább...


Azért találtam pár dolgot, hátha másokat is érdekel, bár a jogszabályok is úgy vannak megírva, hogy az kész vicc..:


[link]


[link]


[link]

2022. aug. 5. 03:21
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Nekem az a tapasztalatom, hogy sok fogorvosnak nincsen kézügyessége a precíziós műveletekhez, így aztán a munka is csapnivaló lesz. A másiknak meg szeme nincs hozzá, hogy felismerje idejében az elváltozásokat.
2022. aug. 5. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Érdekes, kb 10 évig jártam ugyanahhoz a fogorvoshoz fél évente ellenôrzésre és fogkőleszedésre, a kezdődő szuvasodást lecsiszolta, a 20+ éves gyökértömés cseréje volt és a 2 felső bölcsességfogamat kihúztuk egészségügyi (alapvetôen nem fogászati okból, nem voltak lyukasak)….Most 1 éve már sajnos nem ő dolgozik a klinikán, de végre megtaláltam újra … (újjal sincs sok gondom csak nem olyan finoman dolgozik, mint a korábbi)


Előtte szintén 6-8 évig jártam máshova, ott se lyukadtak ki a fogaim…..


Talán mosni kéne, szájvizet használni és fél évente leszedetni a fogkövet és nem lenne gond… nálam bevált ( az összes tömött/és az 1 szuvasodás miatt hiányzó fogam gyerekkoromból van, családi mintára :( )

2022. aug. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nem az a tapasztalatom, hogy az orvosok szarok, hanem ha neked egyszer kilyukad a fogad, akkor húzathatod is, mert nem is lehet megmenteni
2022. aug. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Van benne valami... Sokadszorra betömött fogamat végül önszántamból húzattam ki, mert belefáradtam, hogy szét van már fúrkálva, és sosem tökéletes. Végül kiderült, hogy jobb is, hogy ki lett húzva, mert a fogbélben közben elég komoly elváltozás ment végbe.

Nem is végeztem még a tortúrával(sok a rossz fogam), és már kezdhetem újra, mert ismét azok lyukasak, amelyeket betömtek. Valamelyikről pattan le kisebb darab, valamelyik beomlik, nagyon unom már. Ha 50 fölött lennék, esküszöm kihúzatnám az összeset, mert százezreket tömtem már bele ezekbe a sz*rokba, mégsem jók. Érzékenyek lesznek, újra lyukadnak, stb...

Mosom őket rendszeresen, szájvizet használok, stb, de mégis...

2023. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!