Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatás előtt milyen orvosi...

Altatás előtt milyen orvosi kivizsgálások kellenek?

Figyelt kérdés

Holnap műtenek,orvos szerint altatni fognak,de én ugy tudom hogy egy altató orvossal egyeztetni kell, és további kivizsgálások kellenek előtte

javÍtsatok ha tévedek



2022. aug. 12. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogyan te.
2022. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Ezek szerint nem kell. Nekem sem volt!

Nem láttam az altatóorvost sosem, és nem kérdeztek gyógyszerallergiát sem, vért vettek, a vércsoport meghatározáshoz, ha transzfúzióra lenne szükség.

2022. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Előfordul, hogy az aneszteziológussal való konzultációra csak a műtét napján kerül sor.


A vizsgálatok egy részét valószínűleg már korábban elvégezték, az EKG + vérkép pedig megvan 20 perc alatt.

2022. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell különösebb.Labor eredmények,vérnyomás mérése.
2022. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Labor, EKG, altató orvos.

A labor a fö lényeg, az EKG-t meg tudják csinálni az osztályon is, és anesztessel is tudsz beszélni ha már befeküdtél.

2022. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem vérvétel (labor), EKG és előzetes megbeszélés volt az altatóorvossal.

Aztán a műtét előtt közölték, hogy mégsem altatnak el, jó lesz helyi érzéstelenítéssel is.

2022. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Atól függ, hogy milyen műtétről és milyen érzéstelentésről van szó, valamint van-e valami komolyabb betegséged.

Kisebb műtéteknél, ha nincs komoly betegség, akkor sok esetben semmi nem kell, altatás előtt kérdez pár dolgot az altatóorvos és ennyi (pl. terhességmegszakítás, méhkaparás, szürkehályog-műtét stb).

Nagyműtétekhez általában kell labor, kortól/betegségektől függően EKG stb.

2022. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Labor ekg mellkas rtg hasi uh. Nekem ezek kellettek.
2022. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen műtét lesz és te milyen állapotú vagy. Aznap is elegendő lehet az altatoorvosi vizsgálat
2022. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!