Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körzeti orvostól kérhetek...

Körzeti orvostól kérhetek teljes vérkép és vizelet vizsgálatot ha nem vagyok beteg?

Figyelt kérdés

Azt mondta az orvosom,hogy nem ad...most kretén,vagy tényleg nem adhat?

Babát tervezünk a párommal,millió fizetős vizsgálatra kell mennünk,gondoltam hátha legalább az alap vizsgálatokra ad a körzeti...



2022. aug. 23. 17:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Évente 1x simán lehet kérni!
2022. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
25%

Nem ő a kretén, hanem te vagy az.

Az orvos dolga, hogy ha valamilyen panaszod van, akkor azt diagnosztizálja és meggyógyítsa. Ebből adódóan csak konkrét panasz (betegség gyanúja) esetén merülhet föl laborvizsgálat, és mindig az orvos dönti el, hogy ő azt szükségesnek tartja-e vagy sem. Rendelni nem lehet magadnak vizsgálatot, rendelni az étteremben lehet mondjuk kijevi jércemellet magadnak. A nagy különbség az, hogy az étteremben te fizeted a rendelésedet. Elmehetnél magánklinikára és kifizethetnéd a vizsgálat költségét - és akkor nem is korlátozna senki a rendelésben. De te pont ezt akarod megspórolni.

2022. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom mondta hogy alap vérvétel és vizelet vizsgálatra ad a körzeti beutalót. De nem ad,megkérdeztem...akkor ki a kretén?

Nem akarok spórolni,magándokihoz járok. De a magándoki monda hogy írassak beutalót a körzetivel,mert gondolom más nem kretének megírják.

Ja és te személyeskedsz,akkor mi a második számú kretén?Csak kérdezem....

2022. aug. 23. 17:13
 4/24 A kérdező kommentje:
#1/3 én is így tudom,különben mi a bánatnak fizetjük a TB-t?
2022. aug. 23. 17:16
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

. Ez is része a megelőzésnek! Pont ezértclehetckérni evente.


Mitől jobb az ha bekamuzik felfázást v más tünetet? Csak azértvh kapjon beutslót...

2022. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Mondtad a dokinak, hogy mire kell a vérkép? Volt az utóbbi időben laborvizsgálatod?
2022. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Persze,nem az első kör amit vele futottam...azt mondta hogy majd a nőgyógyász ad beutalót.De ő a Synlabba küldött fizetősre.De mondta hogy az alap vizsgálatra adhat beutalót a körzeti orvos is.

De nem ad..hárít...ez most valami új dolog,vagy csak ez a doki ilyen?...nem voltam,hála istennek nagyon ritkán járok dokihoz.

2022. aug. 23. 18:36
 8/24 A kérdező kommentje:

Pontosan a megelőzés lenne a lényeg.Ha minden ember elmenne évente egyszer vérképre-vizeletre,akkor sok minden kiderülhetne időben.

Azért nem úgy hívják hogy betegségügy.

2022. aug. 23. 18:39
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha magán nőgyógyászhoz jársz terhesgondozásra, lehet, hogy a többi, amúgy kötelező vizsgálat is fizetős lesz ugyanígy. Lehet, hogy a szakrendelőbe lenne érdemes járnod.
2022. aug. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Én általában az eü pártját fogom, lévén benne dolgozok és ismerem a másik oldalt.


De ezúttal valóban az orvos a kretén. Évi egy nagylabor mindenkinek ingyenes, akkor is ha nincs panasz, lehet kérni.

2022. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!