Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a kórházból kikérem az...

Ha a kórházból kikérem az összes orvosi iratomat, zárójelentést annak díja van?

Figyelt kérdés
Emailben is ki lehet kérni vagy ajánlott levélben inkább?

2022. aug. 25. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Nincs, kötelesek kiadni, és online is elérhető, ha van ügyfélkapud.
2022. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találom otthon, bizonyára költözéskor veszhettek el. Ilyenkor a kórháznak van belső példánya is amit ki kell, hogy adjon a részemre? A belső iratokat is kikérhetem amiről nekem nem volt példányom?
2022. aug. 25. 11:31
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Ügyfélkapun nem találtam meg sajnos, lehet azért mert ezek jó régi leletek, 2010 előttiek is vannak.
2022. aug. 25. 11:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen,utólag már térités köteles vagy .

Ahány zárójelentés,annyi elszámolás .

Én inkább hagytam.

2022. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A háziorvosodnál sincs meg? Ott elvileg feljegyeznek mindent, azt is, ami máshol történt veled.

A leletek miért kellenek?

Egy kórtörténet elég, hogy melyik évben, milyen műtét/beavatkozás volt.

A többi már úgyis teljesen elévült. Mostani, friss vizsgálatok kellenek.

2022. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, és mennyi a díja kb. ennek?


"A leletek miért kellenek?"


Igazságügyi orvosszakértőnek akarom átadni átnézésre.

2022. aug. 25. 12:13
 7/10 anonim ***** válasza:

A dokumentációból mennyit kell ingyen kiadnia az egészségügyi szolgáltatónak, és miért kérhet pénzt?


Az Európai Unió általános adatvédelmi rendelete (GDPR) értelmében az első alkalommal minden dokumentumról ingyenesen kell másolatot adni a betegnek, csak a további másolatokért kérhető díj. Ez utóbbi összegének is ésszerű mértékűnek kell lennie, és az adminisztratív költségekhez kell igazodnia. Aki elektronikus úton (emailben) kérte ki a dokumentumokat, annak széles körben használt formátumban kell kiadni az adatokat. Mindez az állami és a magánellátásban egyaránt igaz!


Sajnos az egészségügyben elterjedt gyakorlat, hogy már az adatok első kiadásakor pénzt kérnek a betegtől, vagy hogy a másolatoknak irreálisan magas árat szabnak. Ebben az esetben hivatkozhatunk a GDPR-ra (15. cikk (3) bekezdés) és az egészségügyi adatkezelési törvényre (7. § (3)) is. Érdemes tudni, hogy a jogsértő eljárást a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) szankcionálhatja.


A dokumentumok első példányát mindazok is ingyen kérhetik, akik egyébként jogosultak kikérni őket. A későbbiekben írunk arról, hogy kik és milyen felté

2022. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha igazságügyi orvosszakértőnek kell, vagy rendőrségi, ügyvédi kérésre, akkor azt hivatalból nekik kell kikérni és az ingyenes. Ha csak neked kell valamire egy másolat, akkor azért mindenhol fizetni kell, de az összegek is mások. Adott intézmény honlapján általában a térítési díjaknál le van írva mi mennyi.
2022. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nem ingyenes, hol adnak ma bármit is ingyen.
2022. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
3 éve kértem ki egy régebbi kórházi zárójelentést, akkor oldalanként 1000Ft volt.
2022. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!