Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen vérnyomáscsökkentő...

Milyen vérnyomáscsökkentő kellene nekem, ha szorongás miatt magas a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat szorongok, akár apróbb dolgokon is, viszont ahogy a stresszhormonok elöntik a szervezetem, a vérnyomásom is elindul felfelé. Ne mondja senki, hogy ez természetes, mert ilyen fokú szorongás egyáltalán nem az.

Fiatal vagyok, nyilván megjártam a kivizsgálások sorát. Nem vagyok érbeteg, nem vagyok szívbeteg stb. Esetleg számomra beválhatnak az imidazolinreceptor agonisták (rilmenidin/ moxonidin), melyek lefogják a szimpatikus tónust?



2022. szept. 2. 18:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#7: szorongás esetén a pulzus is magas, szóval ha lejjebb vinné, nem lenne hátrány

#8-9: a xanaxszal hagyjatok békén

#10: gondolom, mivel a halálozást nem csökkenti idős érbetegeken, mivel nekik már nem is annyira aktív a szimpatikus idegrendszerük. Egy fiatalnál egészen más a helyzet, külön ajánlások kellenének, de ezzel nem nagyon foglalkoznak, mert ritka esetnek számít.

2022. szept. 3. 14:44
 12/15 anonim ***** válasza:
Esetleg béta-blokkolót szedhetsz, az legalább az európai ajánlás szerint elfogadható első vonalban, noha az angol/amerikai szerint nem, de ha mindenképpen a szimpatikus idegrendszer aktivitását csökkentő vérnyomáscsökkentőt szeretnél, akkor szedj harmadik generációs BB-t. Más kérdés, hogy nem biztos, hogy elég lesz, mivel a béta-blokkolók gyenge vérnyomáscsökkentők és nem véletlen, hogy több szakmai társaság nem ajánlja első vonalban.
2022. szept. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg milyen ötlet lenne, ha alacsony dózisú harmadikgenerációs bb-t kombinálnám valamelyik elsővonalbeli szer szintén alacsony dózisával? Így csökkenthetők a mellékhatások, lenyomja a KIR túlzott aktivitását, a másik szer (mondjuk RAAS-gátló) hozzájárul a későbbi érvédelemhez (bár hatása a bb renincsökkentése miatt csekély lesz).
2022. szept. 3. 18:25
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha az első szerként alkalmazott BB nem elég hatékony, második szerként a RAAS-gátló jó ötlet.
2022. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szorongás okozta magas vérnyomásra nem szednék semmit ugyanis éjszaka amikor pihen a tudatod brutálisan lemegy a vérnyomásod. Az enyém nappal 165/95, este alvás közben pedig 95/55 volt a 24 órás méréskor. Ez a retek hazai társadalom okozza, lelkileg kell töltődj,
2022. okt. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!