Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Foglalkozás egészségügyi...

Foglalkozás egészségügyi orvos nem adta meg az alkalmassági papíromat 162/96 vérnyomásra, 90es pulzusra. Miért?

Figyelt kérdés

Állítólag a háziorvosomnak be kell állítani a vérnyomásom.

Most addig nem dolgozhatok vagy mi?

1000 embert ismerek akiknek ennél magasabb.



2022. szept. 6. 17:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Mert ez valóban magas, és kezeletlen. Nem, addig nem dolgozhatsz, hiszen orvosilag nem vagy alkalmas a munkakör betöltésére.
2022. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Holnap megyek a háziorvoshoz, ad gyógyszert akkor már visszamehetek és megadja hogy van gyógyszerem?


A pulzusomra kb 5 éve kaptam gyógyszert, egyet bevettem lement 60ra a pulzusom de azt se tudtam hol vagyok.

2022. szept. 6. 18:08
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez baromi magas vérnyomás.
2022. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon magas!!
2022. szept. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell az orvosnak hinni, hulyeseget beszel. Te mar csak jobban tudod, hat a masik gyogyszert is milyen jol elhagytad.


Mondjuk dolgozni sem muszaj, lehet az agyverzessel, leszakadt retinaval, szetrobbano aortaval, meg 45 evesen szivrohamban meghalassal is foglalkozni. A te dontesed.

2022. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
De hogy ertsd, mirol van szo: a pulzusod a normalisnal majdnem 30%-kal gyorsabb, a vernyomasod detto. Nem is a 160-as szisztoles az igazan gazos, hanem a diasztoles 96, aminek kb. 85-nek kene lenni.
2022. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adta meg az alkalmasságit akkor nem dolgozhatsz. Elmész szépen háziorvoshoz és ad gyógyszert, de másnapra ez nem fog változni, be kell állítani a vérnyomásodat. Ha van otthon mérőd akkor megmondja hogy milyen időközönként kell mérned és jegyzeteld fel, majd pár nap múlva bemész és megnézi amit leírtál és megméri, ha úgy látja hogy még magas akkor erősebb gyógyszert ír fel, vagy változtat az adagoláson. Majd eldönti. Ameddig a háziorvosnál nem lesz jó a vérnyomásod addig Ő sem fog engedni dolgozni és addig táppénzen leszel. A főnökdnek meg jelezd hogy ez van és majd jeentkezel ha már alkamas vagy, akkor újra beutal üzemorvoshoz és ha az üzemorvos már úgy látja hogy alkalmas vagy a munkára mert jó a vérnyomásod, és szeded a gyógyszereket, és persze meg is kell mondanod mit szedsz és hogyan, ha úgy látja hogy rendben an akkor aláírja az alkalmasságit és másnap mármehetsz dolgozni, ha nem, akkor újra vissza zavar a háziorvoshoz hogy változtasson.


Meg azért mellékesen elmondom nem csak felfog írni gyógyszert hanem befog utalni a néhány vizsgálatra hogy derüljön ki mi is okozza ezt, mert lehet baj van és ha időbe észreveszik akkor sokkal könnyebben fogják tudni kezelni és később évekkel később nem lesz gondod remélhetőleg.

2022. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jó értem.

De a multkori gyógyszer mondom hogy levitte a pulzusom meg azzal együtt a vérnyomásom is. Gondolom mivel nem ahhoz az értékhez vagyok hozzászokva iszonyat rosszul voltam! Kb mint akin 3 úthenger ment át.


A kérdés!! Ha ad gyógyszert mehetek másnap dolgozni vagy meg kell várni amíg beáll? Nincs 2 hetem itthon ülni

2022. szept. 6. 18:22
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Hat, mivel 2 nap alatt semmilyen gyogyszer nem viszi le, es a vizsgalatok eredmenyetol fugg amugy is h. mivel fognak kezelni, de, lesz ket heted. Hasznalhatod pl. arra, hogy kitalald: eddig hogyan is nem derult ez ki (de, kiderult, csak lesz.rtad), es hogy mibol gondoltad hogy magatol elmulik.
2022. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem adta meg, tehát nem dolgozhatsz,viszont szerencsére elmondta ennek feltételeit. Néha még ideigleneset szoktak adni, de az ritka, akkor dolgozhatnál egy ideig.
2022. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!