Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tenaxum? Szedte valaki, mi a...

Tenaxum? Szedte valaki, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Hatásos? Mellékhatásai vannak?

2022. szept. 17. 14:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igazad van, korrigálok: jelenleg a nemzetközi irányelvek nem javasolják alkalmazását monoterápiaként, ahogy a hatályos hazai irányelv sem. Persze biztos mindenki téved.
2022. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A szorongásos hipertóniák esetében viszont javasolt.
2022. szept. 19. 16:18
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem javasolt első szerként a jelenlegi ajánlások tükrében. A "szorongásos hipertóniák" esetében sem.
2022. szept. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Kaptopril jó lenne?
2022. szept. 23. 19:25
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem, az egy rövid hatású szer, leginkább sürgősségi alkalmazásban van helye. Hosszú hatású ACE-gátló kellene.
2022. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
De akkor nem esek össze, mikor magától lemegy normálisra a szorongást kiváltó hatások megszűnésekor? Épp ezért kéne valami akut tűzoltás.
2022. szept. 23. 19:46
 17/22 anonim ***** válasza:
Neked elsősorban stresszkezelésben jártas pszichológus segítségére lenne továbbra is szükséged, emellett az elsőként javasolt szer hypertoniában hosszú hatású ACE-gátló. Amúgy mennyi szokott lenni a vérnyomásod?
2022. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

A pszichológus egy bölcsész... egyébként a szakomból kifolyólag nekem is kell tanulnom alapszintű pszichológiát, ami olyan unalmas, mint a sz@r a tudóstárgyaimhoz képest:D

Alapjában 110/70 körül van a vérnyomásom. Ha egy orvos akarja megmérni, már a 160-at nyaldossa és érzem, hogy belül feszült leszek. Ugyanez az érzés olyan események esetén, amik hatással lehetnek rám, de nincs kontrollom felettük.

2022. szept. 23. 20:16
 19/22 anonim ***** válasza:
ABPM-et lenne érdemes csinálni, mellette pedig pszichoterápia szakvizsgával rendelkező orvost is felkereshetsz, ha ennyire lenézed a pszichológusokat, egyébként abszolút helytelenül. Nagyon sok embernek segítettek már ezek a bölcsészek, pszichiátriai kezelés helyett/mellett. Sajnálom, hogy unalmasnak találod, én is annak tartom az autószerelést, ettől függetlenül elviszem az autóm szerelőhöz, ha elromlik, nem pedig azt mondom, hogy "ez számomra unalmas, az az ember meg amúgy is csak egy szakmunkás" és inkább hagyom az autóm szétrohadni az udvaron, és járok busszal. Szerintem Te se így járj el, mindenkinek rosszabb.
2022. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, nem nézek le senkit, bár arról mesélhetnék, engem mennyire néznek le, pedig 6 éves az egyetem.

Nézd, abból a pénzből megiszom pár sört a barátaimmal és úgy élek, mint a legtöbb egészséges fiatal. Jaj és hoppá, az etanol blokkolja a kalciumcsatornákat:D szóval ez jó.

2022. szept. 23. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!