Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magatehetetlen anyukámat...

A magatehetetlen anyukámat ápolom otthon és nem kapok semmilyen segítséget ettől a kormánytól?

Figyelt kérdés

Olyan állapotban van, hogy még 4 órára sem tudok elmenni dolgozni 0-24-es felügyeletre van szüksége. Úgy tudtam, hogy létezik olyan,hogy ápolási segély. Az önkormányzatnál azt mondták, hogy a kormányablak intézi már ezt, azon belül is a hatósági osztály. Elmentem oda, ott pedig azt mondták nekem, hogy azért nem kaphatok anyukámra ápolasi segélyt mert nem fogyatékos... hogy mi van??? Anyukám 3 éve ápolta a mamát és ő még kapta utána azt a pofátlanul alacsony 30ezer forint körüli összeget... ez már nincs? Nem tudok elmenni dolgozni, havi 250ezer forinttól esek el, és nincs semmilyen segítség? Nem az álamkasszát akarom kifosztani, gondoltam azt a 30ezer forint körüli összeget csak megkapjuk, ami még a havi gyógyszerét sem fedezi, nemhogy a magas élemiszerárakat, vagy a gigászi gázszámlát.. mi történik ebben az orszàgban? Hogy hagyhatják ennyire magára az embereket??

Van itt olyan aki ápolja valamelyik szülőjét és kap úgy is segélyt, hogy nem fogyatékos az ápolt személy, és tudna abban segíteni, hogy hova mehetek, kihez forduljak?

Anyukámnak még 2 év van a nyugdíjig, évek óta nem dolgozik mert krónikus szédülése van, 50%-osan le van százalékolva de azért sem kap egy forintot sem.



#ápolás #segély #ápolási segély #Magatehetetlen családtag
2022. szept. 19. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvostól kaptunk igazolást, azzal tudtunk igényelni támogatást, ami ahogy írod a gyógyszerre sem elég.
2022. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vittem azt is, de azt mondták akkor kapnék ápolási díjat, ha az lenne be x-elve, hogy fogyatékos.. illetve a hölgy folyamatosan kiemelt ápolási díjról beszélt. Hiàba mondtam neki, hogy nem kiemelt ápilási díjért jöttem, hanem a sima 30ezer forint körüliről, nem értette mit mondok.. agyrém.. ez a 22-es csapdája, hogy amikor az ember oda megy ahova kell, ott inkompetens emberek dolgoznak..
2022. szept. 19. 21:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvosi igazolás kell, illetve meg kell igényelni az ápolásit. Nem, nincs ilyen, hogy fogyatékosnak kell lennie, csak akkor kapod. Ha a háziorvos igazolja, folytamatos felügyeletet igényel, nem képes önellátásra, nincs más bevételed stb, akkor kiemeltre jogosulsz (70e forint körül).
2022. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez, mert már ott sem tudják a szabályokat, akkora a káosz. Tuti, hogy ilyen szabály nincs, hogy fogyatékosnak kell lennie. Magyar Államtól nem fogsz semmit sem kapni.
2022. szept. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A második hozzászólótól szeretném kérdezni, hogy amikor megvan ez az igazolás akkor hova kell vele menni? Mert mint leírtam oda mentem ahova mondták, orvosi igazolással együtt, de elküldtek ilyen indokkal. Az önkormányzatnál azt mondják, hogy a kormányablak intézi, ott meg amit leirtam indokkal küldtek el. Tényleg a 22-es csapdája..
2022. szept. 20. 09:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A 1212-t ne hívd, azok semmihez se értenek. Kb. diákmunkás szintűek.


A Kormányablakban próbáld meg, bár ott se látok nagy esélyt, de legalább elküldenek az illetékeshez.

2022. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!