Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova menjek gyógytornára/állap...

Hova menjek gyógytornára/állapotfelmérésre?

Figyelt kérdés
2022. okt. 6. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre most mit lehet valaszolni??


Semmi konkretum..

2022. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen állapotfelmérésre gondolsz? Az egészségi állapotod felmérésére, vagy a fittségi/edzettségi állapotod felmérésére?
2022. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2 vagyok. Meg mi az apropó?

Ha szeretnél egy általános kivizsgálást, akkor jelezd a háziorvosodnak, és ha nem voltál mondjuk 1 éven belül, akkor szerintem simán elküld laborra. Az már sokat elárul. Vérnyomásmérést, tüdőhallgatást sztetoszkóppal ott helyben azonnal meg tudja csinálni. Nálam az én háziorvosomnál van EKG is, azt is azonnal meg tudja csinálni, de ha neki nincs, akkor be tud utalni.


Ha meg edzettségi állapotfelmérés, akkor meg egy fitnessz centrumba kell menni, és ott mindent elmondanak. Az első alkalom, - főleg, ha elkötelezed magad - meg az állapotfelmérés ingyenes szokott lenni.

2022. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az egészséged állapotát kell felmérni vagy mit? És melyik városban,esetleg országban kéne a gyógytorna? Nem tudunk válaszolni ha nem konkretizálod.
2022. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy magyar TB-vel elvileg bármelyik magyar kórházba el lehet menni, de nyilván szombathelyiként nem célszerű Kecskemétre menni, ahogy szegedi lakosként se célszerű Sopronba menni.
2022. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
gyógytorna előtt szokott lenni állapotfelmérés, erre gondoltam, háziorvosnál már voltam, nyaki röntgenen is, konstans fáj a hátam/nyakam, Pesten élek
2022. okt. 6. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Na vegre.


Reumatológiai vizsgalat utan fognak neked célzott gyógytornát javasolni.

2022. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bemész reumatológiára, közlöd a bajod (ami miatt kell a gyógytornász - gondolom, feltételezem, van valami, amit nem kötöttél itt most az internet teljes nyilvánosságának orrára)... és arra hivatkozva kérsz röntgent, meg megkérdezed, hogy az adott BNO kódú betegségre való tekintettel milyen vizsgálatokra tud még elküldeni... kapsz egy halom beutalót, elmész ide-oda-amoda (ez nyilván darabszámtól, mennyiségtől függően akár több nap, de akár rámehet a teljes jövő heted, de lehet, még utána is - tekintve, hogy holnap esetleg laborra tudsz még elmenni, ha arra kapsz ma beutalót), aztán a doki összesíti az eredményeket és a képalkotó eljárással készült leleteket és mond valamit... azokkal már lehet menni célzottan szakemberekhez.
2022. okt. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
Reumatológiai szakrendelés.
2022. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Reumatológiai szakrendelésre háziorvosi beutalóval lehet csak menni?
2022. okt. 6. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!