Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen sokat kell várni ma...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Milyen sokat kell várni ma egy kardiológiai szakvizsgálatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ezen a héten szerdán sajnos rosszul lettem, egy durvább ivászat után másnaposan. Délután kettő óra környékén elkezdett félre verni a szívem, 2 percenként kb. egy plusz, erősebb ütést kezdtem érezni.


Nagyon bepánikoltam, olyan érzés fogott el, hogy menten leáll a szívem és meghalok. Eleve szorongással küzdök, és vannak kisebb pánik rohamaim sajnos. Még nem kezeltettem ezt pszichológussal, lehet ez is közre játszik a dologban. Mindenesetre vártam 2 órát, hátha elmúlik, de nem múlt el, így bementem a sürgősségire, ott tartottak hajnal 4-ig.


Addig sajnos nem is múlt el ez a szívritmus gond. Csináltak ekgt és labort, mindkettő jó eredményt hozott. A vérnyomásom viszont nagyobb volt a kelleténél, illetve a pulzusom nem ment le 100-ról, ami szerintem azért a szorongásom miatt is volt. Adtak magnéziumot, vitaminokat infúzión, nagyon lassan csepegtetve. Nem segített. Végül kaptam egy frontint és egy szem béta-blokkolót, ami elmulasztotta a félreverést, és hazaengedtek. De mondták, minél hamarabb utaltassam be magam kardiológiára.


Végre ki tudtam aludni magam, a másnap már sokkal jobban voltam. Viszont folyamatosan szorongok azóta ezen a dolgon, nagyon félek attól, hogy újra kialakul ez a folyamatos ritmuszavar, vagy megáll a szívem egyszer csak. Sajnos annyira szorongok, és felspanolom magam, hogy nagyon nehezen tudok így dolgozni a munkámban. Nagyon rosszul érzem magam, másra sem tudok gondolni, csak erre az egészre. Nagyon megviselt ez az élmény. Azóta is volt párszor félre verésem, de nem konstanst hála égnek, mint azon a napon, illetve szerintem ezt már a szorongással váltom ki magamnak pszichoszomatikusan.


Nyugalmi helyzetben már jó a vérnyomásom is, és a pulzusom is a helyén van ilyenkor 70-80 között. Szóval szerintem valójában nincs nagy fizikai gond, és túlságosan rástresszelek. De szeretném minél hamarabb kivizsgáltatni magam, hogy túl lehessek ezen az egészen. Ha tudni fogom, hogy van-e és mekkora a probléma, akkor már talán el tudom magamban ezt rendezni. Addig viszont nagyon megbénít a félelem.


Leghamarabb hétfőn tudok a háziorvosomtól beutalót kérni. A kérdésem az lenne azokhoz, akik esetleg voltak mostanság kardiológián, hogy mennyi időt kell átlagosan várni egy szakvizsgálatra? Ismerve a magyar helyzetet, félek, nagyon későn fogok csak odajutni. Azonban addig megőrjít a szorongásom.



2022. okt. 7. 22:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is ne izgulj, nincs nagy problémád, különben bent tartottak volna a kórházban.

Valószínű hogy az ivászat váltotta ki ezeket a tüneteket nálad, valamint a dehidratáltság is hozzájárulhatott.

Ha a frontin segített, egy ideig nyugodtan szedheted minimális adagban, nem emelve az adagon.

Bétablokkoló nem kell plusszban, ezek felerősítik egymás hatását, nagyon leviszik a pulzust.

Kérj beutalót, hónapok mire bejutsz, de valószínű nem fognak találni semmi eltérést.

Ha a nyugtató összerendezi a szívritmust és a panaszok elmúlnak, akkor nem szív eredetű a probléma, hanem fejben, a szorongás.

Amit tehetsz, hogy sportolsz, meg ha nem iszol koffeines cuccokat, vagy csak minimálisan, se alkoholt.

2022. okt. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!