Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell TB- t fizetnem, ha...

Miért kell TB- t fizetnem, ha nincs jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Több hónapot külföldön dolgozom. Amikor itthon vagyok, mindig bejelentkezek a hazai TB- be, távozáskor kijelentkezek. Törvény írja elő.Olyan lassú az adminisztráció, hogy másfél hónapig nincs TB jogosultságom itthon de természetesen a NAV ezt az időt is kiszámlázza nekem. Eközben csak fizetős szolgáltatásokat tudok igénybevenni és a gyógyszerek is drágábbak. Nem a hazai TB- n akarok élősködő de hogy duplán fizetek a semmiért, az nonszensz. Van erre megoldás?

2022. okt. 8. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Persze: jelentkezz ki a TB-ből és akkor nem kell többé fizetned érte. Arra viszont számíts, hogy a magyar egészségügyi ellátásért ezután teljes áron kell fizetned mindent.
2022. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kötelező a lakhelyed szerinti országban TB-t fizetned, ha más országban nem fizetsz.

De azért köszönöm a választ!

2022. okt. 17. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdekes a kérdésed. Társadalombiztosító mit mond erre?
2022. okt. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt, hogy ez így rendben van, ennyi az átfutása.Az nem érdekli, hogy évente több hónapot nem vagyok biztosított, csak fizetek.
2022. nov. 21. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!