Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek ha nem szeretnék...

Mit tegyek ha nem szeretnék tovább a háziorvosomhoz járni?

Figyelt kérdés

olyan tanácsra lenne szükségem, hogy mit tudok tenni olyan helyzetben, ha nem szeretnék tovább a háziorvosomhoz járni?

20 éves vagyok. Kb 2 hónapja 120-as vérnyomás mellett 110-es pulzusokat mérek, sokszor szúr a szívem. Felkerestem ezzel a problémával a háziorvosom, aki írt fel egy gyógyszert, amit 2 hetente emelni kellene. Az első két hétben egy darabokat szedtem be, ami nem sokat használt, min. 80ig levitte a pulzusom, de a szúrások maradtak. 2 hét után felemeltük 2 re az adagot. Az első nap amikor bevettem olyan rosszul lettem, mint még soha, így már egyáltalán nem szedem. Azóta egy kicsit jobb, bár még mindig iszonyú magas a pulzusom, de legalább nem minden napos a szúrás. Szeretném kivizsgáltatni, de nem ezzel az orvossal. Van esetleg valami lehetőségem?



2022. okt. 12. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Atkerheted magad mashova.
2022. okt. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha falun lakom, és a lakcímkártyám szerint ide kellene járnom? Itt falun csak ez az egy van.
2022. okt. 13. 00:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Átjelentkezhetsz másikhoz, de a vérnyomás gyógyszeres beállítása annak sem fog menni, ha te nem szeded.


Inkább kérj beutalót, egy kardiológushoz!

2022. okt. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Menj kardiológushoz.
2022. okt. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik háziorvoshoz átkérheted magadat, aki fogad, de csak a körzetesnek kötelező fogadnia. A 120-as vérnyomás nem magas. Vérképet mikor néztek neked utoljára?
2022. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha ott csak egy orvos van, akkor legfeljebb másik, közel eső faluba kérheted át magad, ha ott egyáltalán fogad az az orvos, mert nem köteles, vagy elmész jó pénzért magánorvoshoz és azzal vizsgáltatod ki magad.
2022. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5/6 nem a vérnyomást tartom magasnak. Az pont jó. De úgy gondolom, hogy fiatal 20 éves nőként a nyugalmi pulzusnál (ébredés után) elég sok a 116 :/ ehhez társult nemrég egy szívrohamszerű állapot (kéz zsibbadás, szívszúrás, izzadás), de azt betudtam egy pánikrohamnak (ami nem volt még). Viszont én nem érzem jogosnak, hogy ilyen tünetek után csak egy vérnyomásmérést csinál a háziorvos, és mindenféle gyógyszert ír fel. Se EKG, se semmi nem volt.
2022. okt. 14. 15:26
 8/8 anonim ***** válasza:
A 116-os nyugalmi pulzus tényleg magas. Némelyik dokiból harapófogóval kell kihúzni, hogy egyáltalán mi a diagnózis vagy hogy kell szedni a gyógyszert, meddig, stb. Szóval készülj legközelebb a kérdéseiddel, ha ugyanahhoz az orvoshoz mész. Elmondhatod a gyógyszerrel való tapasztalataidat is. Kereshetsz másik orvost is, ahogy korábban is írtam.
2022. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!