Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha Magyarországon élek, de...

Ha Magyarországon élek, de Ausztriába dolgozom és lebetegszem, akkor hol kell menjek orvoshoz ?

Figyelt kérdés
Mivel nekem nincs osztrák lakcimem és háziorvoshoz új kent csak ottani lakcímmel fogad . Viszont magyar tb nincs mert osztrák tb van .

2022. okt. 14. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... szerintem így nem jó ez, mulasztottál.


Ugyanis: "Aki más EGT tagállamban, Svájcban, nemzetközi szervezetnél, vagy olyan államban szerez egészségbiztosítási jogosultságot, amellyel az ellátások biztosítására nemzetközi egyezményünk van, annak az egészségbiztosítási ellátásra szerzett jogosultságát be kell jelenteni az egészségbiztosítóhoz."


[link]


Ha bejelentetted volna, akkor lenne itthon TB-d, mivel az uniós jogviszonyt elfogadják.

Szerintem ez még pótolható, bár mulasztási bírságot kilátásba helyeznek. És tedd is meg, különben itthon meg TB-hátralékod keletkezik, azt (ezt a 9.000,- Ft körüli összeget) ugyanis előírják folyamatosan, amíg magyar lakcímed van.

2022. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van erre külön passzus, az ingázók jogállására.
2022. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
1: Nem kell itthon TB-t fizetnie, mivel osztrák eü-biztosítása VAN! Eleve tilos is két tagállamban fizetni egs.bizt-t!!!
2022. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, E106-os nyomtatványt kell kitöltened!


[link]


Itt is olvashatsz bővebben az ingázó munkavállalók egészségügyi ellátásáról:


[link]

2022. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Itt is minden részletesen le van írva:


[link]

2022. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 NTBS ***** válasza:
E 106-os nyomtatványt töltsd ki.
2022. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Na még egy, hivatalos EU-s oldal:

[link]


"

Határ menti ingázóként hol részesülhetek egészségügyi ellátásban?


Határ menti ingázóként Ön rendes körülmények között abban az országban minősül biztosítottnak, ahol dolgozik, tehát ott jogosult egészségügyi ellátásra is. Ha be szeretne jelentkezni a lakóhelye szerinti ország egészségbiztosítási rendszerébe, S1 nyomtatványt (ez a korábbi E 106 nyomtatvány ) kell igényelnie annak az országnak az egészségbiztosítási hatóságától, ahol dolgozik.


Ez a nyomtatvány feljogosítja Önt és eltartott családtagjait arra, hogy lakóhelyükön bejelentkezzenek az egészségbiztosítási rendszerbe. Önnek tehát 2 egészségbiztosítási kártyája lesz, mindkét országban kap egyet. Ön a lakóhelye szerinti országban ugyanúgy részesülhet egészségügyi ellátásban, mintha biztosított lenne ott.

"

2022. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem tervezem betegszabira menni, de beteg vagyok és szeretném magam átnézetni osztrák orvosnál de államiban.


Illetve ha táppénzes papir is kellene majd egyszer, a magyar orvosét tudtommal nem fogadják el csak az fordítva, de az meg nem kevés pénz .

2022. okt. 14. 13:27
 9/15 anonim ***** válasza:

A munkáltatódnál nem tud segíteni a HR-es...?

Tuti, hogy mehetsz kinti orvoshoz, hiszen ott fizeted az egs.biztosítást...

2022. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

3-as! Nem azt mondtam, hogy fizetnie kell itthon is! Azt mondtam, hogy amíg nem jelenti be, hogy kinn biztosított, és lakcíme van itthon, addig előírják neki, és hátralékot tartanak nyilván.

Anyukám is így járt, mikor Németországba ment dolgozni, de még megvolt a magyar lakcíme. Már végrehajtásra adták, mire elitézte a töröltetést.

2022. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!