Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Baj, ha nem kezelik a magas...

Baj, ha nem kezelik a magas vérnyomást? 18F

Figyelt kérdés
Kértem Betaloc ZOK-ot rá a háziorvostól, de azt nem írja fel. Mit tehetnék? Hogyan juthatok vérnyomáscsökkentőhöz?

2022. okt. 23. 14:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Kérjél Tanydon-t. Az olyan, mint a Micardis Plus, csak olcsóbb.


Ezeknek a legkevesebb a mellékhatása és a legjobban beváltak.


A Betaloc ZOK-ot felejtsd el!

2022. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Súlyos magas vérnyomás esetén lehet baj, de elgondolkodtam azon, hogy nem lehet mindenkinek egyforma értékű a vérnyomása, mert mi van akkor, ha más-más embereknek más-más a normális az ő szervezetükhöz?!
2022. okt. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem ír fel gyógyszert, akkor valszeg nincs rá szükséged!


A vérnyomást nagyon jól lehúzza természetes módon a reggelihez rendszeresen elfogyasztott 1-2-3 db fokhagymagerezd!

2022. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

162/83 a vérnyomás, pulzus 90

Én csak a Betalocot ismertem, nem tudom, hogy van-e más vérnyomáscsökkentő.

2022. okt. 23. 14:52
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
A per nem magas, valszeg ezért nem írt fel neked gyógyszert.
2022. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért írná fel bemondásra, főleg, hogy neked erre nincs is szükséged, az orvos nem a bolt, ahol ami megtetszik megveheted.

Egyáltalán mérte a vérnyomásod, adott naplót, amiben otthon tudod vezetni, ha rendszeresen méred?

2022. okt. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi szükséged a Betalocra, magadról pedig semmit se kezdj szedni, megfelelő életmóddal kordában tudod tartani, pláne ennyi idősen.

Ha nagyon zavar kérj időpontot kardiológiára, de valószínűleg ott sem fognak adni semmit, esetleg valamit felírnak negyedelve.

Kezdd rendszeresen mérni, ha mindig magas, ABPM vizsgálatra mehetsz, ahol egy napig félóránként mér a gép. Lelkiismeretes orvos ezek nélkül nem ad semmit.

2022. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi rendelő nem kocsma! Hogy odamesz és rendelsz magadnak valamit...
2022. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hipochonder vagy, kerdező?
2022. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok. De az iskolai vizsgálaton mondták, hogy vérnyomáscsökkentőt kell szednem. Aztán elkezdett foglalkoztatni a gondolat, hogy lehet igaza van, mert fájdogál a mellkasom meg a fejem.

De igazából ha nem kell szedni, annak én csak külön örülök. Csak gondoltam rákérdezek itt. Egyébként a szüleim magas vérnyomásosak, édesanyám kamaszkorában a Betalocot szedte és az bevált neki akkor.

2022. okt. 23. 16:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!