Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Apám cannabis olajat szed, ez...

Apám cannabis olajat szed, ez veszélyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem olvastam utána. Tőletek kérdezek. Meghallottam a minap anyukámtól és kikerekedett a szemem, hogy de az egy drog, nemde?

Nem örülök, hogy ilyet szed apukám, de nem tudok róla semmit.

2 éve sztrókja volt. Azóta fáj az egyik válla, karja folyamatosan, ami nem tud elmúlni.

58 éves!!

Szomorú vagyok, hogy sztrókja volt, de nem tudunk mit tenni.

A vállára szedi, ami óta elvileg jobb és tud végre aludni a fájdalomtól.

Sok fájdalomcsillapítót szedett már, de az nem segít neki.

Egy cseppet tesz a nyelve alá.

Félek, hogy ez káros vagy hogy hozzá szokik a szervezete és hamarosan mégtöbbet fog vagy hogy tönkre teszi vele az agyát.:(

Teljesen ép maradt apa mozgása, beszéde. Csak féltem!!!!!



2022. okt. 24. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

CBD-olaj? Az teljesen leglális, nem drog. Nincs benne THC.


Kérdéses, hogy mire jó, de nem ártalmas.

2022. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem drog, nem káros.

Helyes hogy ide írtad ki, nem pedig személyesen vádoltad meg apukádat kábítószer-függőséggel amiért nem akar szenvedve élni. Nekem sem esne jól, ha a lányom elém állna ezzel.

2022. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a cannabis meg a cbd ugyanaz -e.

Köszönöm a válaszodat. Jó lenne, ha tényleg nem lenne ártalmas, legalábbis legalább csak annyira, mint 1 gyógyszer.

Mert az agyát nem szeretném, ha jobban terhelné.:(

2022. okt. 24. 09:45
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt megkérdezhetem még, hogy szerintetek egy sztrók ellenére ellehet élni 80 éves korig? Vagy akár tovább?

Én úgy féltem, amióta a sztrókja volt néha eszembe jut és zavar a tudat.

2022. okt. 24. 09:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért jó lenne legalább az orvossal megbeszélnie, ha eddig nem tette. Bár…

Naponta kapok 3-4 spamet, amelyekben kannabisz olajat tukmálnak. Úgy néz ki, mindenre jó, mert hol erre, hol arra írják, hogy jaj, de jó!


A kérdésed egy picit visszaadta a hitem a fiatalokba. Nekem sajnos nincs gyermekem, de sokan panaszkodnak, hogy semennyire nem tisztelik az időseket, a szüleiket stb. Jó volt olvasni az írásodat, és ismeretlenül is teljes gyógyulást, és hosszú, boldog életet kívánok apukádnak.

2022. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kender leveléből, szárából állítják elő, nem drog. WHO szerint semmilyen jótékony hatása nincs,mások szerint gyulladáscsökkentő, emésztést segíti, Magyarországon csak nagyon szigorú feltételek mellett és koncentrációban lehet forgalomba hozni egyes kozmetikumokban, étrendkiegészítőkben, maga az olaj úgy tudom Magyarországon nem forgalmazható.
2022. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na de Mo-n miért lehet csak kis koncentrációban? Akkor csak veszélyes nem?

Meg mi az a kender?

Nem olvastam utána. Ide írtam ki, mert egész nap idegeskedve gondoltam rá és félek a neten olyat olvasok, amitől csak még jobban felfordul a gyomrom és nem tudok mit tenni, mert apukám úgy se fogadná el, amiket mondok, hiszen ha ő úgy érzi, hiszi, hogy ez elmúlasztja az ő fájdalmát nem tudok mit tenni.

Azt is tudom, hogy a sok gyógyszer se jó, amiket meg muszáj szednie.

2022. okt. 24. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, én nem akarom azt ebből kihozni, hogy ellenezzed, szedjen azt ami neki szimpatikus. Nem az a lényeg, hogy veszélyes-e, erre sincsen egységes állásfoglalás, hanem nincs jótékony hatása, ezért nem engedélyezik.

A kender (Cannabis) a rózsavirágúak (Rosales) rendjébe, ezen belül a kenderfélék (Cannabaceae) családjába tartozó nemzetség----Wikipédia. Persze a gyógyszer sem biztos, hogy jó, viszont alapból amire való, arra mindenkinél minden esetben hatásos, csak a mértéke kérdőjelezhető meg, meg a mellékhatása. Ezt mindenki döntse el hogy értékeli, alapvetően én gyógyszerellenes vagyok, de ha kell valamire és más mód nincs, akkor muszáj alkalmazni.

2022. okt. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló nem teljesen pontos választ adtak. A cannabis latinul kender. A kender egyik alkotóeleme a thc ami a legtöbb országban kábítószernek minősülő anyag. A kendernek sok fajtája van, bizonyos fajtákban sok a thc ezeket arra nemesítették ki, hogy tudatmódosító hatása legyen. Az ipari kendert arra nemesítették, hogy magasra növekedjen és sok rostot tartalmazzon, ezek a kenderfajták olyan kis mennyiségben tartalmaznak thc-t, hogy nincsen pszichoaktív hatásuk. A kender másik fontos alkotóeleme a cbd ami lehet magas arányban olyan kenderfajtákban is amiknek a thc tartalma alacsony. A cbd olaj ezekből készül, természetesen nem csak a szárakból és levelekből hanem a nőivarú növények gyantás virágából. Hazánkban (és az EU egész területén) jelenleg olyan cbd termékek forgalmazása engedélyezett amiknek a thc tartalma nem haladja meg a 0,2 %-ot. Ezeknek tudatmódosító hatása nincsen, nem minősül drognak. Saját tapasztalatból mondom, hogy nagyon hatásosak, teljesen mindegy, hogy mit mond a who.
2022. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!