Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kizáródásos rekeszizomsérvet...

Kizáródásos rekeszizomsérvet ki kell műteni?

Figyelt kérdés

Dokival, háziorvossal csak jövőhéten tudok konzultálni, addig kíváncsi vagyok, mit is jelent ez és ki kell-e műteni vagy érdemesebb hagyni.


Továbbá dohányozni lehet-e vékony és vastagbélgyulladásnál lisztérzékenység mellett?


2022. okt. 25. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A rekeszsérv szövődményei

...

Ugyancsak szövődmény lehet a gyomor egy részének kizáródása, ami életveszélyes állapotot eredményezhet.

2022. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Almányi rész a gyomorból elvileg "feljebb" található. Ez mit jelent? Életveszélyes dolgot kifejtenéd kérlek? Vagy linket kérhetek?
2022. okt. 25. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy elvileg? Mi a pontos leírás? A kizáródás azt jelenti, hogy nem megy vissza a helyére, lehet bélelzáródás,gyulladást okozhat, stb. Műteni kell mindenképpen az ilyet úgy tudom,de majd ezt a hasi sebész fogja megmondani.
2022. okt. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Több helyen is fent van, ha szó szerint rákeresel a gugliban. PL.:


[link]


Az életveszélyes dolog azt jelenti, hogy bele lehet halni. Ennél részletesebben nehéz kifejteni.

2022. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár a "feljebb található" még nem jelent kizáródást. A linkelt leírás szerint. Ha jól értettem.
2022. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"a gyomor egy almányi részlete a rekesz felett látható."

"Az antrumban kifejezetten gyulladt, itt számtalan friss erózió is látható"

"A nyh sérülékeny"

"Rekeszsérv kizáródással, üszkösödés nélkül"

"Boholy atrophia gyanúja a vékonybélben, gyulladás"


A rekeszsérvet ezek alapján szerintetek műteni kell majd?

2022. okt. 26. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:
SZERINTEM igen. Nem vagyok orvos!
2022. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!