Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos fenyegethet az első...

Háziorvos fenyegethet az első jogositvány orvosi papir viszavonásával?

Figyelt kérdés
Mai napon voltam háziorvosomnál az első jogositványhoz szükséges orvosi papírért és vérnyomásomra 170 mértek ami sosem volt mekem ilyen magas ezért vérvétel és beutalót adtak viszont ugyanakkor megkaptam hogy megfeletem és kezdhetem jogositvány. Én hiába mondtam hogy othon szoktuk mérni egy családtagunk miatt és nekem mindig jó volt. Erre azt mondta ezt csak meg előlegezte nekem és ha nem megyek vér vétel és gyógyszeresen be nem állitja a vérnyomás akkor visza vonja a papirt és tesz róla hogy az életben ne kapjak jogositványt. Nem vagyok beteg sem túlsúlyos és ithon azonnal mértem és jó volt a vérnyomásom. Testvéremnek is magasat mértek ugyan itt pedig neki sem magas hiszen katonaságnál is mérték és ott mindig jó neki. Mit lehet tenni ha az orvosom egyszerűen nem foglalkozik semivel amit mondunk és csakis gyógyszerezni és vérvételeztetni akar és fenyegetőzik hogy ha nem az lesz amit mond akkor beír a rendszerbe és elintézi hogy ne kapjak jogositványt. Mit lehet tenni ha az orvosiba nem fogadják el hogy nem jó a mérő eszköz és ez lehet a hiba? Tudom hülyén hangzik de tényleg jó a vérnyomásom akárhány másikkal mérjük csak az orvosiba magas. Tudok ezzel bármit kezdeni?

2022. nov. 7. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az orvosnál mindig többet mérnek, mert idegesebb az ember és valakit mérhetően jobban megvisel.


Nyilván otthon nyugodtabb a helyzet és nem olyan magas a vérnyomás, mint stresszhelyzetben.


A per mennyi volt?


170/ mennyi ?

2022. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
De zavaros ez a történet.
2022. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik háziorvost.
2022. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken a helyeken illetve orvosoktól lehet beszerezni a jogosítvánhoz az orvosi alkalmassági vizsgálati papírt:


választott háziorvos

üzemorvos

tartózkodási hely szerinti háziorvos

lakóhely szerinti területileg illetékes foglalkozás-egészségügyi közellátó helyi orvosa


tehát ha dolgozol akkor a munkáltatód kapcsolatban van üzemorvossal, ő is kiadhatja a papirt.

De meg se lepődnék ha egy sima magán orvosi rendelőben is lenne ilyen alkalmassági vizsgálat


Keress ráa neten

Amugy meg ha tényleg magas a vérnyomásod azt nem árt kezelni!

2022. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az orvos felelőssége, hogy kinek ad jogsit, teljesen normálos, hogy így jár el. Ha valóban csak orvosnál magas, akkor majd egy 24 órás vérnyomásmérésből kiderül. És igen, megteheti, hogy visszavonja az alkalmasságod.
2022. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

#5


ezta az orvos felelősége dolgot inkább hagyjuk


Rengeteg süket demens félig béna 80 éves nénit bácsit szoktam látni mikor beül a volánhoz...

Szerintem ők veszélyesebbeka közlekedőre mint az akinek 170 a vérnyomása-



Amugy 50 éves kor felett kb minden 3 dik embernek magas a vérnyomása, és le merném fogadni hogy ezen emberek nagyrészének nincs karbantartva a vérnyomása, ergo folyamatosan magas vérnyomással vezet...

Fura ha tényleg ennyire komolyan veszi a doki, de az is lehet hogy a kérdező félreértette... Leheta doki csak ijesztgette hogy tényleg elmenjen laborvizsgálatra, mert hogy jót akar neki.

Tényleg kicsit nem kerek ez a történet:)

2022. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A háziorvos az elsőfok. Ha nem értesz egyet, lehet menni másodfokra a Kormányhivatalba:

[link]

Ha ők megadják, akkor a háziorvos nem tudja visszavonni.

2022. nov. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos vagyok, a kolléga teljesen korrekt. Azt szeretné hogy rendben legyél, és igen visszavonathatja a jogsit, ugyanis nyugodtan adhatott volna ott helyben alkalmatlant. Ha visszavonatja akkor se az üzemorvos se bárki más nem tudja elsőfokon megcsinálni, orvosi bizottság elé kell menni másodfokra.
2022. nov. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!