Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A "A klinikai kép ezt részben...

A "A klinikai kép ezt részben támogatja" kifejezés mit jelent a leleten?

Figyelt kérdés
Történt egy CT vizsgálat, ami elég komoly eltéréseket mutatott, a kórház viszont azt írja azóta minden leletemre, hogy a klinikai kép ezt részben támogatja. Akkor ők nem értenek egyet a CT leleten leírtakkal ez azt jelenti?

2022. nov. 13. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mik azok a komoly eltérések? És pontosan mire írják ezt a kijelentést?
2022. nov. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Részleteket azért nem szeretnék írni, mert abból könnyen felismerhető lennék szerintem. A lényeg az, hogy több betegség is fel van sorolva a CT leleten. Írt is már fel rá gyógyszert a kezelő orvosom aki a CT-re beküldött. A CT leleten egy konkrét betegség neve van leírva, de a kezelőlapomra viszont mindig azt írják rá, hogy ezt a betegséget a klinikai kép részben támogatja.
2022. nov. 13. 22:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Már hogyan lennél könnyen felismerhető egy lelet alapján?

De ezzel még mindig nem vagyunk előrébb. Szöveg környezet nélkül ez értelmezhetetlen.

2022. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti hogy ”nagy eséllyel az van, de nem biztos"
2022. nov. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor egyet is értenek vele meg nem is?


Ha bizonytalanok, miért nem küldenek el további vizsgálatokra?

2022. nov. 19. 06:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez csak olyan találgatásnak tűnik nekem. Egy ilyen komoly problémát jobban fel kellene tárni szerintem, mintsem találgatásokra hagyatkozni.
2022. nov. 19. 06:08
 7/9 A kérdező kommentje:
pseudo tumor-ról van szó
2022. nov. 19. 06:09
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem ezen ne agyalj, ez csak annyi, hogy részben a klinikai kép magyarázza, de nem csak ez.
2022. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Amúgy a pseudotumor az csak áltumor, nem igazi tumor, csak a tünetek amiket okoz, az ugyanaz, ezért ilyen fura ez a lelet.
2022. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!