Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a legjobb gyógyszer amit...

Ha a legjobb gyógyszer amit felirtak mellékhatása öngyilkosságot okozhat, merjem szedni?

Figyelt kérdés

Visszatérő felfázásom csak. Sak egyetlen összetevő szokott hatni, es azt a gyogyszert szokták felírni de már az sem nagyon hat

Így az urulógus felírt nekem olyat amiben ez az összetevő van de erősebb a hatékonysága.

Garantáltan meggyógyítana.


Csak éppen a mellékhatása között áll:

"- Pszichés problémákkal küzdő, pszichiátriai betegségben szenvedő betegeknél a kinolon-típusú antibiotikumok szedése öngyilkossággal kapcsolatos gondolatokhoz vagy önveszélyeztető magatartáshoz vezettek, beleértve az öngyilkossági kísérletet is, már akár az első adag bevételét követően. Ha Önnél ez előfordulna, azonnal abba kell hagynia a Tarivid szedését, és kezelőorvosához kell fordulnia."



És én hajlamos vagyok pl szomorúságra depresszióra, sok bajom van az életben, és örökletes is lehet, anya ilyen depressziós ember, de nem válogathattam meg a szüleim:(



2022. nov. 24. 07:43
 1/9 A kérdező kommentje:

Ily gyk-s válasz is van az egyik hasonló kérdésnél:

"A hő hatására felszabaduló szulfa-metil-thiamid reakcióba lép a nyálkahártyán felhalmozódó staphilo-meniscus baktériumok anyagcsere termékeivel, miáltal a homloklebeny képtelen megakadályozni az agyalapi mirigyben keletkező suicid gondolatok manifesztációját."



Merjem szedni?

2022. nov. 24. 07:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért az öngyilkossági gondolat nem a semmiből lesz. Krízisben vagy?Meg már szedted ezt a hatóanyagot, akkor okozott ilyet? Ha nem, szedd nyugodtan. Esetleg beszélj egy megbízható baráttal, rokonnal, hogy figyeljen rád most jobban.
2022. nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A "néha rossz hangulatom van", meg "vannak problémáim" nem az a kategória, ahol veszélyes lehet
2022. nov. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De ismerek is olyat aki habár nyugtato mellékhatasátol öngyilkos is lett, pedig nem is akart.

Utánaolvasva nem is egy ilyen gyilkossági vagy öngyilkossági eset van amik visszavezethetők gyógyszerekre, csak jogilag eltusolgatják ezeket a dolgokat.

2022. nov. 24. 08:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Megzavarja az agyműködést. Nem szándék kérdése.
2022. nov. 24. 08:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Bem az antibiotikummal van baj, hanem a hipochondriddal, kenyszeressegeddel. Azt is kene kezeltetni.
2022. nov. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sok sok esetben tapasztaltam máe azt hogy ongyilkosaknál nem akarom/nem akarom kérdése amit tesznek, hanem agyi biokémia csak.

És mindenki csak remélheti azt hogy azgynűködése tiszta is marad.


Ez nem hipochondria. Hanem biologia kémia.

2022. nov. 24. 08:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Mégis melyik az a gyógyszer, ami felfázásra van (tehát nem antidepresszáns egyáltalán) és öngyilkosság a mellékhatása? Ilyen nincs.
2022. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ott van az idezetben

Privit köszi

2022. nov. 25. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!