Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki maga fizeti a tb-jét,tud...

Aki maga fizeti a tb-jét,tud olyanról,hogy ha nem fizeti tovább,a halmozódó összeget Végrehajtás címen ráterhelhetik az ingatlanára?az oké,h érvénytelenítik a taj számát.de az új, h hogy inkasszó vagy végrehajtás alapján behajthatják a hátralékot?

Figyelt kérdés

2022. nov. 25. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem új; adó módjára behajtják. Ha tudják, akkor inkasszózzák, ha nem, ráteszik az ingatlanra.
2022. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Annak a belföldi személynek áll fenn egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettsége, aki nem biztosított és egészségügyi szolgáltatásra más jogcímen sem jogosult.

Vagyis kötelező fizetnie mindenkinek, és ha nem fizeted, akkor első körben érvénytelenítik a TAJ számot, majd ráterhelik valamire (az ingatlanra a legegyszerűbb).

2022. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha raterhelikaz az ingatlanra akkor is sima átutalással kifizetheted v. az már bonyolultabb?
2022. nov. 25. 10:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor már rég inkasszó van a számládon, szóval honnan is utalnál? Addigra valószínűleg ingóságokra is megpróbálták a végrehajtást. Ha ráterhelik az ingatlanra, az bonyolultabb, ott a földhivatal csak akkor "szedi le" a bejegyzést a tulajdoni lapról, ha a NAV igazolta, hogy kifizetted a tartozásodat és nyoma marad, hogy végrehajtás volt rá bejegyezve, ez pl. hitelfelvételnél ronthatja a besorolásodat.
2022. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért először kiértesítenek, és a végrehajtó is, hogy rendezd mielőtt gond lesz.
2022. nov. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

A végrehajtásban nincs semmi új, 1994. óta szinte ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá.


Ha nem fizeted az előírt kötelezettséget, akkor végrehajtást indíthatnak a behajtása érdekében. A végrehajtás mindig fizetési felszólítással indul. Ha a fizetési felszólításban megadott határidőn belül nem rendezed a tartozást, akkor beindul a NAV.

100 ezer forint alatti tartozás esetén csak bankszámlát inkasszál és bért tilt. Más vagyontárgyhoz nem nyúlhat. Tehát amíg 100 ezer alatt tudod tartani a hátralékot, addig az ingatlanod nincs veszélyben.


"És ha raterhelikaz az ingatlanra akkor is sima átutalással kifizetheted v. az már bonyolultabb?"

Természetesen a végrehajtási eljárás alatt is bármikor kifizetheted a tartozást. Vagy elutalod a megfelelő számlaszámra, vagy csekket kérsz hozzá, hogy befizesd, vagy ügyfélszolgálaton bankkártyával rendezed, vagy magánál a végrehajtónál személyesen fizeted be készpénzben. Végrehajtónál csak készpénzben tudsz fizetni, bankkártyával nem.


Ingatlanfoglalás szabályai:

Ha a tartozás nem éri el az 500 ezer forintot és a szóban forgó ingatlan a lakhatásodat szolgálja, akkor kizárólag jelzálogjogot jegyeztethetnek be az ingatlanra. Jelzálogjoggal nem értékesíthető árverésen az ingatlan, az csak végrehajtási joggal működik. A jelzálogjog ebben az esetben is átfordítható végrehajtási joggá egy idő után, ha más vagyontárgyból nem térül meg a tartozás, csak az ingatlanból.

Ha nem szolgálja a lakhatásodat az ingatlan, akkor a 100 ezres hátralékot meghaladóan rögtön végrehajtási jogot lehet rá bejegyezni.


Azért sok-sok idő eltelik, mire egy ingatlant árverésre adnak. Lehet az idő alatt intézkedni sok minden felől.


"Ha ráterhelik az ingatlanra, az bonyolultabb, ott a földhivatal csak akkor "szedi le" a bejegyzést a tulajdoni lapról, ha a NAV igazolta, hogy kifizetted a tartozásodat "

Ez így pontatlan. A földhivatal akkor törli az ingatlanról a bejegyzett jogokat, ha a jogosult azt kéri tőle. Semmit nem kell igazolni. Tehát ha a NAV azt kéri a földhivataltól, hogy törölje le az általa bejegyezni kért jogot az ingatlanról, akkor a földhivatal azt letörli. Még akkor is, ha nem fizetted meg a tartozást, mert ahhoz a földhivatalnak semmi köze, hogy fizettél vagy sem.

2022. nov. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
h a f...szban lehet bármilyen szolgáltatás kötelező amiért fizetni kell pénzzel. megáll az ész. befizetem, de ..inkább no comment.
2022. nov. 27. 15:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Szolidaritás elvén működik az egészségügy. Ez annyit jelent, hogy mindenkinek hozzá kell járulnia a fenntartásához. Még akkor is, ha egyébként nem veszed igénybe. Nyilván vannak kivételek, mint kiskorúak stb.

Aki dolgozik, annak a béréből vonják az ezt kiváltó járulékot. Én sokkal többet fizetek havonta ilyen formán, mint havi 8.400 forint és mégis ugyanazt az ellátást kapom, mint aki "csak" 8.400 forintot fizet havonta.

Azért az sem járja, hogy én fizetek havonta 13 ezer forint körül, Te pedig mindenféle hozzájárulás nélkül befekszel a kórházba ápoltatni magad.

Némileg bántja az ember igazságérzetét az ilyen.


Egyébként kérvényezhető a járási hivatalnál, hogy rászorultság alapján mentesítsenek a fenti járulék fizetése alól, ha nehézségbe ütközik a fizetés.

2022. nov. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8as mindig fizettem a tb-t, amikor nem voltam alkalmazott, alkalmazásban, úgy, mint a katonatiszt. kórházban pedig sosem voltam amióta felnőtt vagyok, mondjuk gyerekként is talán egyszer.
2022. nov. 28. 07:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Én értem, de ez semmin nem változtat. Nem háborogni kell, hanem a megoldást keresni. Ez van, tök mindegy, hogy miként tekintesz erre a rendszerre.
2022. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!