Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyarorszagon mi annak a...

Kempingbringas kérdése:

Magyarorszagon mi annak a menete,hogy valaki Biologiai Terapiat kapjon Colitis Ulcerosara?

Figyelt kérdés
Kulfoldon dolgozok,itt kapom az Entyviot,Biologiai Terapiat.Mas gyogyszerre nem reagaltam,haza szeretnek koltozni,de a betegsegem miatt nem olyan egyszeru.4 eve kapom a kezelest.
2022. dec. 24. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Ne költözz haza, mert itt semmilyen kezelést nem fogsz kapni.


Én már évek óta mondom, csak beteg ne legyél, mert itt feldobod a talpad.

2022. dec. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy a szakorvos előírja.
2022. dec. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Lehet lepontoztad az egyest, de sajnos jól látja a dolgokat :(
2022. dec. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
#3: csak nem ez volt a kérdés. Meg nem is értem: sokan kapnak itthon biológiai terápiát.
2022. dec. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Első egy idióta.


Magyarországon ugyanúgy elérhető a biológiai terápia mint külföldön és ugyanúgy kapják azok, akik az egyéb kezelésekre salazopirin stb. nem reagálnak jól.


A menete pedig az, hogy keresel egy háziorvost majd tőle kérsz egy beutalót gasztroenterológiára, utána a gasztroenterológián lesz egy kezelőorvosod.

2022. dec. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

A Pharmindex alapján jeleneg az Entyviot nem támogatja a TB.

2 lehetőséged van tehát:

- Találsz olyan orvost, aki kérelmet ír a TB-nek egyedi méltányossági elbírálásra és akkor talán esetleg pozitívan bírálják el a kérésedet

- Kifizeted a gyógyszer teljes árát

2022. dec. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

5


Látod a 7-es választ te nagyon okos?


Minimum fél év mire szakorvosi rendelésre bejutsz ( a magánorvos semmilyen TB általi kezelést nem tud elindítani), aztán vagy kapsz kezelést vagy nem. Szóval ez minimum 1 éves sztori. Addig majd szünetel a betegség úgy gondolod?

2022. dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

2019 ben egyszer megprobaltam,debreceni klinika,alagsor,11 re volt idopontom,meg kb 10 masik embernek is.Kivartam a sorom,elmondtam mindent mit szeretnek,de az orvos kb hatszor megkerdezte nem e vagyok koronas,mert akkor kezdet a virus kitorni.A kerdesemre,hogy kaphatom-e,anyit mondott,hogy jojjek vissza ha panaszom van.A gyulladasi ertek valami 1300 volt az elejen,semmi nem vitte le,csak az Entyvio.Ez Nemetorszagba volt.Most Ausztriaba dolgozok,ott kerestem egy gasztrost,elvittem a betegsemrol a papirokat,es most ott kapom,nem volt kiserletezes mas gyogyszerekkel.

Itthon ugy tudom,hogy az OEP eleg nehezen adja meg,ezert erdekelt volna,mert lassan meg lehetne probalni leallitani,ezert szeretnek haza jonni,mert en utalok mar kint lenni,es a stressz eleg nagy faktor.

2022. dec. 24. 20:58
 9/16 A kérdező kommentje:

Ezert erdekelet volna,hogy itthon milyen lehetosegek vannak,mert minden evben jonnek ki uj gyogyszerek.

Az hogy jojek vissza mikor panaszom van,inkabb nem,mert ehez a betegseghez igy nem lehet hozza allni,mert ugyebar nem gyogyithato,igy panaszom biztos lesz,ha abba hagyom a gyogyszert.

2022. dec. 24. 21:08
 10/16 anonim ***** válasza:
Melyik országban vagy amúgy kérdező?
2022. dec. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!