Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magyarok többségének tényleg...

A magyarok többségének tényleg nincs gondja azzal, hogy lassan az összes szakrendelésre 50-100 km-t (+ vissza!) kell utazni?

Figyelt kérdés

Soha ennyi orvos nem volt még az országban, a lakosság évi 50-60 000 fővel fogy, de úgy zárják be a kisebb szakrendelőket, osztályokat, kórházakat, mintha nem lenne holnap.


A beteg pedig kénytelen rááldozni egy egész napot (például busszal jár: én például a 05:15-ös járattal indulok és délután 16:00-18:00-ra érek haza) egy 5-8 perces „vizsgálatra” – az idézőjel azért kell, mert ennek az időnek a túlnyomó részét azzal tölti az orvos, hogy keresi a billentyűzeten a betűket, mert regényt ír.


2022. dec. 25. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha falun laksz akkor ez van, buszozol.
2022. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Kinek mit intezett a kormanya.


Az elhibazott brusszeli szankciok miatt van es ha gyuuuucsanylennesokkalrosszabblenne a dollarbaloldal miatt soros gyucsany soros soros szemet lipsik eljen orbanviktor.

2022. dec. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szakrendelésre az jár be aki akar.. a háziorvosomat meg már 2 éve nem láttam, mert "húúú covid" csak előzetes bejelentkezés után lehet bejutni hozzá, ha lázam van nem mehetek, ha tüsszögök nem mehetek.


Nálunk 25 km re van a legközelebbi szakrendelő. Busszal 2 óra mert vagy 4x kell átszállni, csatlakozások között is várni kell. Viszont kb fél éves a várólista oda.

2022. dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Nincs, mert aki megteheti, az amúgy is magándokihoz megy, nem ér annyit az állami, hogy megérje belehalni!
2022. dec. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekem "szerencsém" van, nálunk van klinika, kórház... mikor beteg lettem, 3 (!) hónapra kaptam időpontot szakvizsgálatra. Másnap bejelentkeztem egy magánklinikára, mire eltelt a 3 hónap, már két műtéten, és a 6 hetes gyógyulási szakaszon is túl voltam. A legjobb orvosokkal, szakszerű ellátással, nem utolsó sorban végig "emberként" bántak velem. Csak azt nem tudom, hogy a TB-t minek is fizetem? Egyik rokonom kis faluban lakik, mire kiért a mentő, már halott volt. Az orvos szerint, ha azonnal kap orvosi ellátást, nagy valószínűséggel meg tudták volna menteni. Sokat gondolkodtunk már, hogy talán vidéken nyugalmasabb életünk lenne, de épp ezen okok miatt végül maradtunk a szülővárosunkban. De a rendelésektől távol élőknek biztos megfelel ez az állapot, nem hallottam róla, hogy bárki is szót emelt volna a központosítás ellen...
2022. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

A nagy és fejlett Nyugaton, az Egyesült Királyságban hónapokat, néha éveket kell várni egy orvosi vizsgálatra.


Az USA-ban megkapod rögtön, csak jelzálogot kell felvenned a házadra egy hasmenés miatt.


Kanadában épp most omlik össze a híres-neves ingyenes társadalombiztosítás, de már lehet kérni eutanáziát, és azt ajánlgatják a betegeknek gyógyítás heéyett.


Szóval aki Magyarországon megy orvoshoz, az inkább kussoljon.

2022. dec. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valóban megnyugtató: ha megdöglök, máshol sem jobb ?
2022. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es, azért bátorkodtam leírni, mert még nem zúdultak ide az "óóóbánahibááás" jellegű retardáltak, és szeretném, ha nem is tennék.
2022. dec. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a csüngőhasú a hibás de azt nem tagadhatod:

a magánorvoshoz "terelés" a tendencia.

2022. dec. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Kormányt támogató választópolgároknak ezzel nincs gondja. Hogy is lehetne ?
2022. dec. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!