Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Állami kórházban van joga az...

Állami kórházban van joga az orvosnak azt mondani, hogy legközelebb ne menjek oda, mert nem lát el?

Figyelt kérdés
Magán nőgyógyászhoz járok, aki nagyon kedves és valóban jó orvos, viszont nem dolgozott most, amikor nekem genetikai ultrahangra kellett mennem, ezért a legközelebbi kórházba mentem, ahova területileg is tartozom. Nőgyógyászati szakrendelésre volt is időpontom, úgy mentem oda, de az idős doktor összeveszett velem, hogy következőnek ide ne menjek, ha magánban meg nem ő vizsgál... Nem értettem, hogy mondhat ilyet, életemben nem hallottam ilyet. Ebben a kórházban mindössze 2 nőgyógyász rendel, nagyon kicsi és elavult intézmény egyébként.

2023. jan. 1. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Üdv Orbánisztánban
2023. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Z003 ***** válasza:
48%

Nem vagyok jogi tanácsadó, de amennyire én tudom megtagadhatja. Dr. Czigléczki Ágnes egészségügyi szakjogász honlapján, többek között ez az indok szerepel amiért megtagadhatják az ellátást:

"ha a beteg vele szemben sértő vagy fenyegető magatartást tanúsít (kivéve, ha e magatartást betegsége okozza)."

( [link] )


Szóval ha összevesztél vele, akkor simán mondhatja hogy fenyegető voltár ránézve. Aztán ezt megtámadhatott egy eljárás keretében, de sok sikert bebizonyítani hogy az orvos túloz. Nincs reális esély arra hogy megvédd az álláspontod (hacsak nem ismersz nagyon jó ügyvédeket). Ez a rendszer sajnos ilyen.

2023. jan. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt inkább az a probléma, hogy az új törvények szerint nincs átjárás a magán és az állami szektor között. Nem tudhatod, hogy ennek az állami orvosnak nincs-e munkaszerződése a magánklinikával, ahová jársz. Ebben az esetben ugyanis az állami orvos törvénysértést követ el, amit az EESZT-ben nyomon is tudnak követni.

De ugyan úgy azt sem tudhatod, hogy a magánorvosod nem-e pont ebben az állami kórházban dolgozik. Persze, lehet hogy jelenleg csak kizárólag magánellátást csinál, de "hála" az új törvényeknek, nemsokára az összes magánorvost kötelezik, hogy havi 20 órát államiban is dolgozzon - és közben persze a magánbetegeit nem láthatja el az állami szektorban.

2023. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!