Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Oltassam be magam? Van még...

Oltassam be magam? Van még értelme?

Figyelt kérdés

Bevallom nagyon félek az oltástól, asztmás vagyok és magas vérnyomásos, de már egyszerűen nem bírom a bezártságot és azt, hogy semmit nem tudok csinálni anélkül, hogy félnék a vírustól. Egy rokonom nem olyan régen halt bele a vírusba, ő is vérnyomasos beteg volt, mint én, emiatt is nagyon félek, hogy elkapom. Maszkot hordok mai napig, fertőtlenítek, eddig sikerült elkerülnöm a megfertőződést, de nem bírom, hogy alig tudok valakikkel találkozni.

A vakcinát eddig amiatt nem vettem be, mert rengeteg mellékhatásról hallottam, egy ismerősöm egészséges huszonéves lány miután megkapta a második vakcinát lebénult, kórházban van azóta is, orvosok által igazoltan a vakcina mellékhatása miatt bénült le. Egy rokonom pedig agyvérzést kapott, majdnem belehalt, mert a helyi kórházban nem akarták kezelni, két napra rá, hogy megkapta a vakcinát az után lett agyvérzése és mikor mondták, hogy valószínűleg a vakcina miatt, szinte meg se vizsgálták a városomban, egy másik városba vitték végül, majdnem belehalt, ott is igazolták az ottani orvosok, hogy a vakcina mellékhatása volt. Édesapám szintén vérnyomásos, mióta megkapta a pfizert azóta ingadozik a vérnyomása már egy éve, nem tudják sehogy sem beállítani neki. Szóval... eléggé félek az oltástól.

Ti bevennétek ilyen helyzetben, vagy szerintetek érdemes bevenni?

Nem vagyok oltásellenes, soha nem is voltam, csak ennek annyi mellékhatásáról hallani, hogy félek tőle és ott van a tény is, hogy alig volt tesztelve.



2023. jan. 2. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Óttasd be magadot, a többit bíza a jauistenre.
2023. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

Vicc, hogy a mellékhatástól jobban félsz, mint a betegségtől, holott a betegség miatt hordasz maszkot, félsz kimozdulni stb...


Remélem, nem egy újabb vitageneráló álkérdés.

2023. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hát... logikusan amiatt nem vettem eddig be, mert félek, tehát attól is védekezem ezzel.

Nem, nem vitageneráló kérdés, bár szerintem elég siralmas, ha valakivel amiatt veszekednek, mert fél valamitől.

2023. jan. 2. 15:12
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Semmi rosszindulat, de a kérdésed alapján neked inkább egy pszichológus kellene.
2023. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez az ország egyre furább... Itt már problémája se lehet senkinek, mert mindenki ugrik a másik torkának.
2023. jan. 2. 15:25
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező!


Én nem ugrottam a torkodnak, teljesen jóindulattal írtam, hogy keress fel egy pszichológust. A rettegés, félelem egy normális emberi reakció bizonyos külső inger hatására. Viszont normál esetben ez a reakció múló állapot. Kóros esetben kezelni kell, mivel megnehezíti a mindennapi életet, ahogyan teszi azt az esetedben is.

2023. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

"Hát... logikusan amiatt nem vettem eddig be, mert félek, tehát attól is védekezem ezzel."

. Anekdoták alapján informálódsz a mellékhatásokról, miközben esetedben a betegség rizikót jelent. Ez nekem nem logikus: ha félek egy betegségtől, és van rá oltás, beoltatom magam.


"Nem, nem vitageneráló kérdés, bár szerintem elég siralmas, ha valakivel amiatt veszekednek, mert fél valamitől."

. Ez nem belemagyarázás a részemről: egy időben volt, aki rendszeresen jött azzal, hogy ő nem oltotta be magát eddig, mert autoimmun betegsége van, aztán mindig kiderült, hogy komoly hézagok vannak a sztoriban.

És nem, nem az volt a cél ott, hogy a kérdezővel veszekedjenek, hanem hogy a válaszolók egymással.

2023. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Anekdoták? Ismerem a személyeket, nem csak messzi történetekből informálódom.
2023. jan. 2. 16:45
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
Most tényleg nem érted, hogy miről beszélek? Az illető az, aki két esemény időbeli egymás utániságába okozati kapcsolatot magyaráz bele. Te meg ezt el szeretnéd hinni, pedig ez így nem igazán megbízható.
2023. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kérdezd meg az orvosokat, akik megállapították, hogy mitől történt a gond. Érdekes, hogy máskor mikor azt mondják, hogy hajrá oltass, az megbízható, de ha azt, hogy okozott valami mellékhatást, akkor már nem megbízható.
2023. jan. 2. 17:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!