Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » EKG gépem a hibás vagy csak...

EKG gépem a hibás vagy csak kellenének hozzá a tappancsok?

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 19:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tudom érintkezéshiba vagy mi okozhatja?

2023. jan. 2. 19:57
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Érintkezési hiba lehet vagy mozgási műtermék. Milyen elektródákat használsz? Ha a szívókorongosat, akkor teszel rá vizet vagy bármi kontaktjavítót?


Amúgy miért van EKG-géped, ha láthatóan nem nagyon értesz hozzá?

2023. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A használati utasítás szerint jártál el?

"kellenének hozzá a tappancsok?"

Enélkül nyeletlen fejsze..

Sose voltál EKG-n?

2023. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem valami hiba van a gèppel. Ha tappancsos gumi bura tappancsos akkor kell hozzá ilyen gèlt,kontakt javîtó gèlt venni. Amint egy EKG nem olcsó műszer! Orvosnak vagy Kardiológusnak kell hozzá lenni hogy pontosan lássuk mit mutat a műszer. Mondjuk egy kellően kèpzett Szakápoló is èrtheti az EKG jeleket. De egy laikusnak kînai!
2023. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vettem egy használtat, kondikat cserégettünk benne, de nem tudom megéri-e a 20 ezer Ft-ot még hozzá elektródákhoz.

A végtagi elvezetéseket fogtam kézzel, meg a lábujjammal.


Csak most nem tudom hogy a tappancshiány vagy a nem megfelelő kondik miatt olyan amilyen.

2023. jan. 2. 20:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Vagy mellkasi gumihevederrel jobban járok ha magamnak akarom csinálni?
2023. jan. 2. 20:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a büdös francnak akarwsz magadnak EKG-t csinálni, mikor egyértelműen halvány lila fingod sincs az egészről? Úgy sem tudod értelmezni. Minek?
2023. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Vannak már telefonos appok amivel lefotózva a szalagot ír diagnózist.


Meg ha rosszul vagyok csinálok és majd bemutatom a háziorvosnak.


Nem tudom mennyi idő egy ilyet értelmezni, szakembernek?

2023. jan. 2. 20:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Az app is csak akkor tud belőle bármit kihozni, ha rendeltetésszerűen használod a készüléket.


A standard elvezetés tappancsait a bal csuklóra, jobb csuklóra, és jobb lábra kell felhelyezni, kontaktjavító gél használata javasolt. A mellkasi elvezetéseket csak úgy lehet használni, ha az alap hármat is felteszed. A páciens feküdjön és ne mozogjon, igyekezzen minél jobban ellazulni, mert a vázizmok elektromos jelei nagymértékben tudják zavarni az EKG-t. (A belinkelt képen szerintem ez látható. Bár valami más hiba is lehet, mert a mozgás az elején lévő lapos vonalat nem magyarázza.)


"Nem tudom mennyi idő egy ilyet értelmezni, szakembernek?"

Ha van benne gyakorlata, akkor ránéz és egyből látja, hogy mi van, nem kell rajta sokat gondolkodni.

2023. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jobb, bal kéz, két láb, csak ezeket kötöttem be és csak erre állítottam a gépet. A mellkasiakat nem raktam magamra, hisz nincs mivel.


Nem mozogtam, feküdtem, csak tesztelni akartam, de ugye jó drága hozzá a tappancs, de ha rossz a gép felesleges..

2023. jan. 2. 21:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!