Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos írhat-e beutalót...

Háziorvos írhat-e beutalót pszichiátriára,ha nagy a baj? Volt már ez a kérdés olvastam,van-e valami új "törvény"? Illetve mit tehetek én? A többit a megjegyzéseknél leírom.

Figyelt kérdés

Szóval anyukámmal nagyon komoly bajok vannak,hallucinál már napok óta,olyan személyekhez beszél,akik idegenek.

Sajnos apukám elhunyt...Szólt nekem,hogy ott van apád,ott pisil...(engedjem be)...

Nagyon agresszív,ideges...,és ehhez társul még rángatózás is...

Nem drogozik semmi...


Akik ismerik anyumat,mindenki segíteni próbál,hogy valamit kezdjenek vele...


Kaparja az ágyát,szakadó esőben átment a szomszédhoz,mezítláb..Alig találtam meg...


Kérlek segítsetek,hogy mi tévő legyek.


Köszönöm szépen mindenkinek a segítő hozzászólásait.



2023. jan. 22. 12:57
 1/6 A kérdező kommentje:

Most már ott tartok,hogy félek tőle,az agresszivitása miatt...meg mamám is

Félmeztelen szaladgál,egyszóval borzalmas..


Egy mentőst kérdeztem meg,hogy anyumnak nagyon sürgős pszichiátriai vizsgálatokra van szüksége,minél előbb...

2023. jan. 22. 13:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vitesd be mentővel. Anyám is mentővel kerüld be a pszichiátriára, nála végül Alzheimer-kórt diagnosztizáltak.

Ő olyanokat beszélt pl., hogy lefotózták meztelenül és berakták a képet az újságba. Persze nem igaz..

2023. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, engem is a háziorvos utalt be. De Anyukám úgy került pszichiátriára, hogy Apukám bevitte kocsival, ott azonnal látták hogy baj van, és rögtön bent is maradt.
2023. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mutatja a tüneteket mentőt hívsz rá és erről nem szólsz neki, nehogy elkezdje megjátszani magát.
2023. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mentővel vitesd be, mielőtt magában vagy másokban kárt tesz.
2023. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek,kedvesek vagytok,mentek a zöld pipák természetesen.
2023. jan. 22. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!