Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol tudnának Magyarországon...

Hol tudnának Magyarországon MR-vizsgálatot csinálni egy túlsúlyos emberen?

Figyelt kérdés
Túlsúlyos is vagyok (~230kg), illetve vállszélesség alapján a 70cm átmérőjű MR gépekbe sem férnék bele. Pár éve epilepsziával diagnosztizáltak, de MR vizsgálat akkor nem volt, mivel az ottani MR gép kicsi, illetve az orvos sem talált semmilyen MR gépet, amibe belefértem volna, úgyhogy csak EEG volt. Azóta halasztgatom a dolgot, de mostmár úgy éreztem ideje lenne, ha meglenne az MR is.
2023. jan. 22. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem fogsz egy ilyen gépbe se beférni.
2023. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szekszárdon ,tolna megyeben van nyitott. Oda befersz szerintem. Keress ra
2023. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Több is van az országban. Zalaegerszeg (integrity), Fehérvár. Nyitott MR-re keress rá
2023. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ekkora súllyal sehol sem mehetsz MR-be, mert eleve a tekercsbe sem férsz bele, bár nem tudom milyen MR régió kell, azt nem írtad, gondolom koponya, de a gépnek is van egy súlyhatára, az asztal terhelhetősége miatt is, meg a képek sem lesznek jól értékelhetőek, plusz az egy dolog, hogy ha pl. a fejed kell MR-ezni, de attól még a testednek el kell férnie biztonságosan a mágnes alatt. A nyitott MR gépbe sem fogsz így beleférni, én nem ismerek olyan gépet, amibe 150kg felett tudnának vállalni vizsgálatot.
2023. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amit #4 írt Székesfehérváron, ott írják a honlapon, hogy 200kg-ig oké a dolog, meg nyitott MR gép, szóval a hellyel sincs gond, holnap rákérdezek náluk azért, hogy ők mit mondanak.
2023. jan. 22. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a fehérváriban a legjobb esélyed (már a HELP-MRI-s magánban), illetve ahol ugyanolyan gép van (Siemens Magnetom Sola), bár ott is "csak" 70 cm a csőátmérő, de a cső hossza is rövid emiatt kevésbé kell bemenned a csőbe. Az sem biztos hogy elvállalják, bár ha jól néztem az asztal elvileg elbír (250kg a limit amit találtam), de lehet a hivatalos útmútató nekik mást mond.


Ha el is vállalják, az biztos hogy nem lesz egyszerű befektetni téged, valszeg max füldugót kaphatsz, fülhallgatóval szerintem tuti nem férsz be magába a koponyatekercsbe.


De őszintén, egyetértek az 5-ös válaszolóval, hogy valszeg nincs olyan gép Magyarországon ahová beférsz és ha be is férsz a képminőség is egy nagy kérdés lesz, bár a 1.5 teslás gép, jelen esetben kiváló kompromisszum lenne.


A zalaegerszegi nyitott esélytelen hogy jó legyen, mert Hitachi Aperto Lucent-jük van, amivel dolgoztam is és már a 120-130kg sem ment mindig. És mivel csomó nyitott MR ugyanez a gép (sok magánnak ez van), ezért azok is mind kiesnek, felhívni sem érdemes őket.


A nyitott mri egyébként epilepszia kivizsgálásra egyébként igen szar, bár jelen ha esetben, ha semmilyen más MR nem elérhető, akkor azért a semminél jobb.De legjobb esetben is nagyon korlátozott lesz az eredménye, mert a legtöbb fejlődési rendellenességet, amik rendszerint elég aprók nem fogja tudni kimutatni. Néhány olyan elváltozást kimutathat ami okozhatja az epilepsziádat (pl. cavernoma), de a leggyakoribbakra (hippocampalis elváltozások) esélytelen lesz. Ezért ha csak lehet kerüld el a nyitottat, ha a fehérváriak elutasítanak, még mindig előbb futnék egy kört egy másik helyen ahol ugyanolyan gép van mint nekik (Siemens Magnetom Sola), minthogy nyitottba menjek.

2023. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!