Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hetvenes nőt pszichiátriára...

Hetvenes nőt pszichiátriára küldeni a szívpanaszaival? Nooormális?! Azzal az indoklással, hogy "oda szoktuk küldeni az embereket"?

Figyelt kérdés

EKG, ultrahang rendben, akkor már csak képzeleghet vagy pánikbeteg lehet? Legalább a kardiológiáig eljutott, nekem harmincasként a háziorvos azzal intézte el a dolgot h EKG jó, szevasz. Happy end: elkezdtem káliumot szedni, és most negyvenesként kulturáltabban viselkedik a szívem, mint valaha, ezt tanácsoltam a szépkorúnak is. :D De hogy lehetnek ennyire lusták és ekkora popsibuksik az orvosok?

Persze, hogy több a nő pszichiátriai diagnózissal, ha lusta endósok antidepresszánsért küldik a pajzsmirigyeseket, lusta kardiológusok meg pánikot kiáltanak. De hogy a férfiaknak se legyen jobb, ők meg hiába esküdöznek, hogy nem is isznak, az orvos csak gúnyosan mosolyog, és tesz rájuk nagy ívben. "Minden mindenki ellen, mindegy, csak dolgozni ne kelljen"? :D



2023. jan. 27. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Sokszor nem a megfelelő helyre irányítanak, vagy legyintenek az egészre sajnos
2023. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, amit írsz, mert sokkal könnyebb diagnosztizálni egy pajzsmirigybeteget, szívbeteget, ezért előbb ezeket zárják ki, a pszichiátriai probléma a végére marad, mert az olyan megfoghatatlan. Előbb kizárják a szervi bajokat.

Inkább akkor van probléma, ha a betegnek mindkettő baja van, vagy a pszichiátriai betegnek szervi baja is lesz, szerintem így már nehezebb korrekt diagnózist felállítani.

2023. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!